Balıkesir Merhaba Gazetesi

Parti içi muhalefet Barış için buluştu

Parti içi muhalefet Barış için buluştu
03 Mart 2015 - 0:02

Genel

CHP’li İrfan Barış’ın milletvekili aday adaylığı ile ilgili yaptığı toplantıya parti içi muhalefetin keskinleştiği dönemden; eski ve yeni il ve ilçe yöneticileri, belediye meclisi üyeleri, eski İGM üyeleri, eski milletvekilleri, partililer büyük ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili aday adayı İrfan Barış, aday adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Barış’ın Emek Sineması salonunda yaptığı toplantısında parti içi muhalefetin keskinleştiği dönemden il ve ilçe eski yöneticileri, eski milletvekilleri, eski ve yeni belediye meclisi üyeleri, eski İl Genel Meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, diğer bazı milletvekilleri bir araya geldi. Barış, CHP’den aday olanların iktidar partisinin avantajlarını ve konforunu yaşamaktansa  Cumhuriyet Halk Partisi’yle direnmeyi  seçtiğini belirtti. Barış, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı döneminde dile getirdiği; “İstanbul Hükümeti’nin tuttuğu ve yürüttüğü gerici yönetime ve yaşamakta olduğumuz günlerin korku ve tehlikelerine karşı haklarımızı savunmak ve varlığımızı korumak için Millet Meclisi’nin seçilmesini ve toplanmasını sağlamak ve çabuklaştırmak bugünün en önemli görevidir” sözünü hatırlattı. Barış,  Atatürk’ün o günlerde yaptığı çağrının hala geçerliliğini koruduğunu vurguladı. Barış, aday adaylığını; “Bugün de aynı heyecanla Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘AKP hükümetinin tuttuğu ve sürdürdüğü gerici yönetime’ yaptığını inandığım çağrıyı kendime vazife addediyor ve bu göreve talip oluyorum” sözleri ile açıkladı.

İrfan Barış’ın toplantısına katılanlar arasında eski il başkanlarından ve aynı zamanda aday adayı olan Muzaffer Mavuk, eski ilçe başkanlarından ve aday adayı Ömür Boyuer, eski milletvekili ve aday adayı Orhan Sür de vardı. İrfan Barış’a rakiplerinin çiçek göndermesi de dikkat çekti. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.