Balıkesir Merhaba Gazetesi

PAŞAKÖY UMUTLU

PAŞAKÖY UMUTLU
22 Aralık 2014 - 0:19

Genel

Paşaköy güzergahında bulunan ana yolda Paşaköylülerin ölüm kavşağı olarak nitelendirdiği yola çözüm sinyalizasyon oldu.

Paşaköylülerin yaşanan kazalar sonrasında dile getirdiği yol için Altıeylül Belediye Başkanı gerekli olan tüm girişimlerde bulundu.

“Yollar karayolunun işi deyipte vatandaşa kulak tıkayamam” diyen Başkan Kafaoğlu , “Yapılan sinyalizasyon ile inşallah kazaların önüne geçilmiş olur. Önemli olan vatandaşımın isteği” dedi.

 12 KİŞİNİN ölümüne neden olan ve ‘Uğursuz Kavşak’ olarak nitelendirilen Paşakay’deki kavşakta Altıeylül Belediye Başkanı Zekaif Kafaoğlu’nun talimatı ile sinyalizasyon çalışması başlatıldı. MERHABA’nın 2 ayrı ölümlü kaza sonrası manşetine taşıdığı “Başkan canlar yanmasın, Paşaköy’e sinyalizasyon” başlıklı haberinin ardından harekete geçen Başkan Kafaoğlu, duyarsız kalmadı.

 YOLA IŞIKLANDIRMA GEREKLİ

Bigadiç karayolu üzerinde bulunan Paşaköy Mahallesi’nde sık sık meydana gelen trafik kazaları sonrasında kavşağa sinyalizasyon sistemi kuruldu. Paşaköy Mahallesi sakinleri yapılan çalışma nedeniyle büyük sevinç yaşadı. Paşaköy Mahallesi Muhtarı Mustafa İkiz ise Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ederek “İnşallah kimsenin burnu kanamayacak. Artık herkes yeşilde geçecek, kırmızıda duracak. Emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve karayollarına teşekkür ediyoruz. Bizim sesimizi duyarak gece-gündüz demeden çalışarak sinyalizasyon sisteminin hizmete geçmesini sağlayanların emeğine sağlık” dedi.

 ‘ALT VEYA ÜST GEÇİT YAPILAMIYOR’

Yayalar için yapılması düşünülen ışıklandırma ile yolun aydınlatılacağının da bilgisini veren Başkan Kafaoğlu kavşakta talihsiz kazalar oldu. Pekçok vatandaş hayatını kaybetti. Biz karayolları ile görüştük. Burada yapılaşma sorunu olduğu ve mesafe sıkıntısından dolayı alt geçit veya üst geçit yapılamadığını ve ışıklandırma sistemi ile sorunun bir nebze halledildiğini söyledi. HABER:DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.