Balıkesir Merhaba Gazetesi

PAŞAKÖY’E SİNYALİZASYON

PAŞAKÖY’E SİNYALİZASYON
20 Kasım 2014 - 0:20

Genel

BAŞKA CANLAR YANMASIN!
Son 20 günde iki ölümlü kazanın yaşandığı Paşaköy’e taziye ziyaretine giden Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban, güvenli geçiş için Karayolları Müdürlüğü’nün bölgede sinyalizasyon çalışması başlatacağını söyledi.

Balıkesir-Bigadiç arasındaki yolda bulunan mahallenin, yolun her iki tarafında yerleşim birimi ve ekim yapılan arazileri dolayısıyla, karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşların hızla akan trafikte yaşanan üzücü kazalarda hayatlarını kaybetmesi sonrası mahalleli geçtiğimiz hafta kısa süreli yolu kapatarak karayolları yetkililerine seslerini duyurmak ve konunun hassasiyetine dikkat çekmek istemişti. Aynı yol 3 gün önce bir kurban daha aldı. Paşaköy’lü 63 yaşındaki Nazife Topalaklı tarlasından evine dönmek isterken bir aracın çarpmasıyla hayatını kaybetti. Altıeylül’ün merkeze 14 kilometre mesafedeki Paşaköy Mahallesi, yirmi günde trafik canavarına iki kurban daha vermenin acısını yaşarken, Başkan yardımcısı İsmail Çoban ve AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu.
SİNYALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILACAK
Üzücü kazalarda hayatını kaybedenlerin acısını paylaşmak için Paşaköy’e giden Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Çoban ve İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, mahallenin muhtarı Mustafa İkiz ile birlikte acılı aileleri evinde ziyaret ederek başsağlığı diledi. Altıeylül sınırları içerisinde bulunan 81 mahallenin benzer anayola çıkış sorunları olduğunu ve düzenleme yapılması için çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Başkan Yardımcısı Çoban, Paşaköy’le ilgili hassasiyeti Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ile paylaştıklarını belirtti. Konuyu başta Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale olmak üzere yakın takibe aldıklarını kaydeden Çoban:” Karayolları yönetmelikte olmamasına rağmen bu bölgede sinyalizasyon çalışması planlaması yapacağını söyledi. Bu yönde çalışmalar hızla yapılarak hayata geçirilecek. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. İnşallah adı acılarla anılan bu yolda başka can kaybı yaşanmadan güvenli geçiş imkanı sağlanacak” diyerek muhtar ve Paşaköylüler’e bilgi verdi.
TRAFİK CANAVARINA “DUR” DENİLSİN
Başkan Yardımcısı İsmail Çoban ve Altıeylül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş’ın taziye ve bilgilendirme ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Paşaköy Muhtarı Mustafa İkiz, 20 gün önce annesi Arzu Çolak’ı kaybeden Yusuf Çolak ve 3 gün önce annesini kazada kaybeden Selçuk Çolak artık bu yolda başka canların yanmaması adına yetkililerin harekete geçmesini istediler. Bir hafta önce konunun önemi ve aciliyetine dikkat çekmek için kısa süreli yol kapatma eylemi yaptıklarını hatırlatan Muhtar Mustafa İkiz hemen ardından üzücü bir kazaya daha şahit olarak Nafize Topalaklı’yı kaybettiklerini, artık böyle acılar yaşamak istemediklerini söyledi. Başkanların hassasiyet göstererek taziye ziyareti ve yol hakkında sinyalizasyon çalışması yapılacağı bilgisini vermelerini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Muhtar İkiz sinyalizasyon uygulamasının bir an önce hayata geçmesini istediklerini belirtti.
Haber: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.