Balıkesir Merhaba Gazetesi

PAYLAŞMAK GÜZELDİR

PAYLAŞMAK GÜZELDİR
03 Mart 2015 - 0:03

Genel

Namık Kemal İlkokulu Öğrencileri, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve hatalar karşısında uyarıları nasıl yapmaları gerektiği konusunda bilinçlendiler. Yaşlılara yardım etmenin önemi üzerinde duran küçükler çevre temizliği konusunda da yaptıkları faaliyetlerle temiz bir toplum için kendi aralarında sohbetler ettiler.

Irmak  Aynacı: Ben sabah okula geldiğim zaman arkadaşlarımla selamlaşıyorum. Mesela birisi geldiği zaman hoş geldin derim sokakta birisiyle karşılaştığım zaman Merhaba derim, teşekkür ederim, yere düşen arkadaşım olursa onu tutar kaldırırım. Bisküvilerimi de arkadaşlarımla paylaşırım.

Yiğit Kurtuluş: Okula geldiğim de arkadaşlarıma günaydın diyorum, derslerimi çalışıyorum, arkadaşlarımla birlikte teneffüste oynuyoruz, öğretmenim ödev verdiği zaman aksatmadan yapıyorum. Ev de anneme, babama saygı gösteriyorum yolda bir yaşlı teyze görürsem onu kolundan tutup karşıya geçmesine yardımcı oluyorum.

Ezgi Günaydın: Sabah uyanınca önce anneme günaydın diyorum, okula gelince de öğretmenime ve arkadaşlarıma günaydın diyorum, yere düşen arkadaşımı yerden kaldırıyorum yere düşen arkadaşımla dalga geçmiyorum. Yerde çöp gördüğüm zaman alıp çöp tenekesine atıyorum.

Belinay Verberi: Arkadaşlarım eğer kötü bir söz söylerlerse onları hemen uyarıyorum. Okula gelince arkadaşlarıma ve öğretmenime  merhaba diyorum öğretmenimin verdiği ödevleri yapıyorum okuldan çıkarken de herkese iyi akşamlar diyorum. Arkadaşımın silgisi yada kalemi yoksa onlara silgi, kalem vererek paylaşım yapıyorum. Dün benim kartonum yoktu arkadaşım bana kartonunu verdi.

Ebrar Çelik: Sabah okula geldiğim zaman arkadaşlarıma günaydın diyorum, arkadaşım yere çöp atarsa arkadaşımı uyarıyorum. Sokaktayken de büyüklerimizin  yere çöp attığını görürsem onlara da yere  atmayın lütfen diyorum.

Selime Alaca: Otobüse binmiştim  yaşlı teyze vardı bir tane ben oturuyordum onu görünce hemen yer verdim. Yerlere çöp atanları uyarıyorum bir de yaşlı teyzelerin yada amcaların elinde poşet gördüğüm zaman hemen yardım ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.