Balıkesir Merhaba Gazetesi

Pazarcı perişan

Pazarcı perişan
07 Ocak 2015 - 0:08

Genel

Kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi, vatandaşlar sokaklardan çekildi, pazarcı esnafı zor anlar yaşadı. Birçok pazarcı, tezgahını açamadı, açanlar da müşteri bulamadı.

Yoğun kar yağışıyla birlikte il merkezinde ve birçok ilçede okullar kapanıp, vatandaşlar sokağa çıkamaz olunca pazarcı esnafı da perişan oldu. Balıkesir’de yoğun kar yağışı nedeniyle bir çok pazarcı tezgâhını açamazken, tezgah açanlar da büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Balıkesir Gümüşçeşme Mahallesi’nde bulunan ve Balıkesir’in en büyük pazarlarından biri olan Salı Pazarı, pazarcı esnafına ummadığı bir gün yaşattı. Pazarcılar “Biz bu karda kışta gelip tezgah açıyoruz, müşterinin ayağına hizmet getiriyoruz ancak ne gelen var ne giden yaktığımız benzin parasını çıkarsak razıyız” diyor.

Yoğun kar yağışı yaşandığı tarihlere bakıldığında meyve ve sebze fiyatlarının hemen yükseldiği görülürken bu defa tam aksine fiyatlarda hiçbir artış görülmediği gözlemlendi. “Fiyatların normal olması bile işe yaramadı” diyen pazarcılar, “Sattığımız malların bir çoğunu kendimiz üretiyoruz. Genellikle meyve ağırlıklı dışa bağımlıyız. Buna rağmen meyve fiyatları da gayet normal. Bu defa da alıcılar pazara gelmedi” diye konuştu.

HABER: AHMET İMREN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.