Balıkesir Merhaba Gazetesi

PAZARCILAR MEMNUN

PAZARCILAR MEMNUN
16 Ocak 2015 - 0:16

Genel

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul dün pazarcı esnafı ile buluştu. Pazarcıların Hayır duasını aldı.Tek tip kıyafet dağıtımı yapılan pazarcılar uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

 Gelenek haline getirilen pazaryeri sabahın erken saatlerinde pazarcıların tezgahlarını kurmasının ardından yapılan toplu dua ile açılıyor. Pazarcılara göre İlklerin yaşandığını Kepsut’ta büyük değişim ve gelişim var.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, ‘ pazarcı esnafını ve pazaryerinin önemli bir konumda olduğunu belirterek amacımız vatandaşlarımızın Pazar alışverişlerini en güzel şekilde yapmalarını sağlamak için burada verilen hizmeti daha modern ve güzel hale getirmek. Müşteriler alışverişlerini keyifle yaparken pazarcı esnafımızda bu keyfi bulundukları pazaryerinde en güzel şekilde yaşamalı.’ dedi.

BÖYLESİNİ GÖRMEDİM               

Pazarcı esnafı tek tip pazarcı kıyafeti uygulaması ile ilgili olarak MERHABA’ya konuştu: Yaklaşık 19 yıldır pazarcıyım böyle bir uygulama görmedim diyen Gaffur Orkan ‘Kepsut’ta güzel gelişmeler yaşanıyor. Başkana teşekkür ediyorum.’ dedi. Necdet Deniz ise; ‘Ben Necdet Deniz Süpürgeciyim. Süpürge yapıp satıyorum. Çok mutlu ve memnun oldum. Başkanımızın pazarcı esnafını düşünmesi ve bizzat kendinin gelmesi bizimle ilgilendiğini zaten gösteriyor. Boşta gelmemiş Kepsut Belediyesince hazırlanan pazarcı kıyafetlerimizi de teslim ettiler. Hijyen olsun. Satışlarda tezgâhların düzeni olsun burası ile çok güzel ilgileniyor. Teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı. Pazarcı Deniz, ‘Zabıtasından tut esnaf komşularıma kadar burası gerekli özen ve düzenle yürütülüyor. Herkeste birbirine saygılı ve seviyor’ dedi. HABER:GAMZE ATİLA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.