Gündem

Pençe-Kilit Bölgesine Saldırı: 1 Asker Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının sızma ve saldırı girişimi sonucu bir asker şehit oldu.

Pençe-Kilit Bölgesine Saldırı: 1 Asker Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının sızma ve saldırı girişimi sonucu bir asker şehit oldu, dört asker yaralandı. Ayrıca, operasyonun ilk aşamasında altı terörist etkisiz hale getirildi.

“Bölgede operasyonlar devam etmektedir”

MSB, operasyon bölgesinde gerçekleşen bu olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Sağlanan temasta ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Haber: Bülten

Pençe-Kilit Bölgesine Saldırı: 1 Asker Şehit Oldu

MİT PKK/KCK Sözde Kadın Genel Sorumlusunu Etkisiz Hale Getirdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu