Balıkesir Merhaba Gazetesi

PLANLAR HAZIR

PLANLAR HAZIR
22 Eylül 2014 - 10:58

Genel

ALTIEYLÜL Kaymakamı Bayram Gale Balıkesir’in turizm noktasında geride oluşunun ihmal edilmişliğin artık son bulacağını söyledi. Geldiği gün itibarı ile “Turizm çok ihmal edilmiş gibi geldi” diyen Kaymakam Gale “Sıcak su kaynaklarımız” var.

gale

 

Gale, Jeotermal turizm, Üniversite, Organize Sanayi Bölgesi bizim sınırlarımız içerisinde .Bütün yolların kavşağı Altı eylül. 2 otoyol planlanıyor. Otoyol kavşağı da bizim organize sanayinin olduğu yerde olacak” dedi. Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale konuşmasını şöyle sürdürdü: Hem Bursa, hem de Çanakkale köprüsün ile birlikte. İkisi de uluslararası bir yol olacak. Diğeri de Yunanistan üzerinden gelen yolun devamı. Dolayısı ile 6 Eylül benim kafamda geleceğe en azından Marmara bölgesinin ekonomik,ticari ve sanayi bölgesi olmaya day.Bizim karayolu,demiryolu açısından önemli.İkidenize çevresi olan Limanları var.2 sivil bir askeri 3havaalanı var.Bu ölçüyü yaymak gerekir hem ege hem Marmara’ya açık. Hem ege hem de Marmara ekonomisine açığız. İlk on ilden biri olabiliriz. 6 Eylül’de bu ilk 10’un içinde olma açısından bu kaynaklar değerlendirildiğinde  fırsat. Ölçeğimiz oranında biz katkı sunabiliriz.Dedi.

Proje açısından Büyükşehir Belediyesi projeleri yapıyor.1 bölü 100bin ölçekli planlar.Kaymakam olarak biz nasıl katkı sunabiliriz bu yanındayız.Bize düşen neyse onu yapmaya hazırız.Toplantılarda GMKA ,Avrupa Birliği,Devlet Planlama Teşkilatı vb yerler proje üreten yerler.Karınca kararınca üzerimize düşen ekonomiye katkı olsun diye neyse biz onu yapmaya çalışacağız. Artık sıra Balıkesir’e geldi.Büyükşehir bir fırsat.6 Eylül içinde biz bunu fırsata çevirmeliyiz. Gayret sarf ediliyor vatandaş da bunu görüyor.Sırası var.Kaçan bir şey yok yeter ki kaçırmayalım.

6 EYLÜL KARESİ İLÇE ALGISI

Vatandaş olarak da nereden çıktı bu gibi algılar ilk zamanlarda vardı. Ben soruyorum ”nerede oturuyorsunuz”artık 6 eylül ilçesinde diyorlar.Vatandaşta biliyor artık.Karesi kavramı 6 eylül kavramı oluşmaya başladı. Türkiye’nin 900 ilçesinden biriyiz.Kavramlar sembolik ama vatandaşlar artık alıştı.Tereddüdü olmadan yapacakları müracaatları da yeri buluyor müracaatını yapıyor.İmza, havale işlemleri içinde  vatandaşa dedik ki şu birim şu konuda yetkili diyerek iş akışlarını belirledik. İnternette de ilan ediyoruz. Ne kadar sürede sonuçlanır gibi. Bu konuda örneğin;’ av teskeresi alacak olan emniyet, jandarma, tekrar kaymakamlığa gelecek gibi fakat şu anda bunun yetkisi bir yerde oda emniyet.Geldiğimde hedef belliydi. İlçeyi yapılarıyla kurmak. Diğerleri sırasıyla çıkacak olan hedefler olacak. jeotermal bölgesi olmasını istiyorum.Pamukçu ve Selimiye köyünde yeni bir 6 eylül arzu ediyorum.6 eylül şehir merkezi olabilecek ana merkezimiz olmalı.Bahçelievler, Çayır hisar var .Bunlarda zamanla çıkacaktır. HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.