Balıkesir Merhaba Gazetesi

PLASTİK VE ESTETİK CERRAHİDE BÜYÜK ADIM

PLASTİK VE ESTETİK CERRAHİDE BÜYÜK ADIM
24 Şubat 2015 - 0:08

Genel

Plastik Ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op Dr Bilgen Can’dan çarpıcı ve etkileyici açıklamalar.
Güzelliğinize sağlıklı bir güzellik katan uygulamalarla Atatürk Devlet Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanları cilt lekelerinden, karın sarkmalarına, meme büyütme ve küçültme operasyonlarından botoks, kırışıklık giderme ve PRP uygulamaları ile daha pek çok konuda hastaları ve özellikle kadınları pek çok dertten koruyor.

Meme Ameliyatı 1,5 saatte tamamlanmış olan 43 yaşındaki Filiz Aktaş’ İlk defa sırt üstü yatabildim. Ağlaya ağlaya geldim. Çok korkuyordum. Doktorum Bilgen Hanım, korkularımı aldı götürdü. Onun sayesinde çok iyiyim. Sırt ağrılarım çoktu. Kendimi hafiflemiş gibi hissediyorum. Ağrılarımdan doktorumun sayesinde kurtuldum. Hemşirelerimizde çok güzel ilgilendi. Allah onlardan razı olsun. Sağlığıma kavuşturdular’ dedi.

Atatürk Devlet Hastanesi, Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanları ile hastalarda fark yaratarak sağlık sunmanın yanında güzellik sunuyor. Ağrılarından kurtulan hastalar’ Korkuyordum. Bu kadar rahatlayacağımı bilsem çok daha önce gelirdim derken Op. Dr. Bilgen Can ‘amacımız halkımızın güvenle hastanemize gelmesi. Hastaların memnuniyeti de tecrübemiz sayesinde’ diyor.

HER TÜRLÜ ESTETİK OPERASYONU HASTANEMİZDE GERÇEKLEŞTİREBİLİYORUZ
Op. Doktor Bilgen Can, ‘ İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ihtisasımı aldım ve daha sonra Kastamonu da mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra Balıkesir’e tayin oldum. Hastalarımız plastik cerrahi ile ilgili çok az bir bilgiye sahipler. Bu konuda sıkıntılar yaşanıyor aslında pek çok ameliyat Devlet Hastanelerinde de yapılabiliyor. Hastalarımız bilmedikleri için hizmetimizden yeterince faydalanamıyorlar.’ dedi. Dr. Can, Botoks, yüz gençleştirme, dudak dolgusu, yüzdeki kırışıklıkları giderme, kaş kaldırma, burun estetiği, dolgu, meme küçültme gibi hizmetleri Atatürk Devlet Hastanesinde veriyoruz. Meme Küçültme bir estetik operasyonda değil. Meme büyüklüğü, kadınların çok ciddi sağlık problemlerine sebep olabilen bir rahatsızlık. Aynı zamanda Omuz, boyun ve bel ağrılarına sebep oluyor. Meme altlarında pişik, kaşıntılara sebep olabiliyor. Bunları estetik bir şekilde küçültüyoruz. Yada tam tersi Meme küçüklüğünden sıkıntı yaşayan hastaları, silikon protezle büyütüyoruz. Çok terlemesi olan hastalarda botoks yapabiliyor ve terlemeyi önleyebiliyoruz.
KARNIM ÇOK SARKIK DİYENLER!
Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen karın sarkmalarına birebir çözüm olan Atatürk Devlet Hastanesi Estetik ve Plastik cerrahi müdahale gerektiren her duruma müdahale edebiliyor. Karın sarkmalarına çözüm olmanın yanında kepçe kulak, göğüs sarkıklığı, kaş düşüklüğü olanların özel muayenehanede yaptırılabilecek her şeyi Atatürk Devlet Hastanesinde de yaptırmaları mümkün. Hastanemize geleli 3 ay oldu. Yoğun bir hasta var fakat hastane personeli ve yakınlarından oluşuyor. Sonuçları gördüğü için yakınlarına duyurmuş oluyor ve onlarda görmüş oluyorlar. Halkımız da bilsin ve onlarda gelsinler istiyoruz.

KRONİK AĞRILARA SON
Meme küçültmede, genelde boyun ve sırt ağrısı gibi şikâyetler olur. Boyunları sırtlarında kronik ağrı olur ve aktiviteleri kısıtlanır. Omuzlar düşer derin bir oyun oluşur. Meme altlarında koku ve akıntı, pişik oluşur ameliyat sonrası tüm belirtiler yok olur. Ameliyat sonrasında hastalarımızın ilk söylediği şey ‘Ağrılarım gitti. Yüküm azaldı’oluyor. Hastalarımız genelde kilolu olan hastalar ve örnek vermek gerekirse 2 çimento torbasını boynuna asmış bir kişi gibi yaşam kalitesi düşük bir hayat  sürdürdüğü için aktiviteleri kısıtlı oluyor. Şişman ve obez bir hastanın taşıdığı riskleri taşımış oluyorlar anesteziye bağlı riskler taşıyorlar. Benim hastalarımıza söyleyebileceğim bu ameliyatların yapılma süresi 4-5 süredir bu konuda tecrübeliyim en fazla 2,5 saatte yapıp çıkıyorum.
YAŞLILARDA YÜZ TÜMÖRÜ, GENÇLERDE EL YARALANMALARI ÇOK
Şu anda hastanemize yoğun olarak gelen’ Yaşlılığa bağlı yüzde oluşan tümörlere bağlı hastalarımız ve bunun yanında genç popülasyon el yaralanmaları şikayeti ile geliyor. Tenton, sinir kesileri, elde açık yaralar. Bayan hastalarımızda meme, cilt kanserleri. Tarlada çalışan ve uzun yıllar güneşe maruz kalmış ciltlerde, açık tenli olan hastaların herhangi bir şekilde çıkan sivilce bile olsa mutlaka bir doktora görünmelerinde büyük bir fayda var. Çünkü risk altındalar.  Özellikle kıyafetsiz güneşe maruz kalındığında çıkan sivilce bile olsa bunlar cilt kanserleridir. Kendi kendilerine yok olup yeniden çıkarlar. Bir lezyon kanama boyutunda artma, renk değişikliği, kaşıntı varsa alarm işaretleridir. Hemen gelmeleri gerekir.
PRP UYGULAMALARINDA ÇÖZÜM HASTANEMİZ
Saç dökülmelerinde hasta değerlendirmesi sonrası dökülmeyi etkileyen ve saç çıkmasını sağlayan bir sistemr PRP ve halk dilinde PRP adıyla biliniyor. Platelet Zenginleştirilmiş Plazma demek.PRP ile Cilt daha parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar. İnsanlar “Çok genç görünüyorsun. Estetik ameliyat mı yaptırdın?” diye sorabilirler. Oysaki son derece doğal bir yöntem olan PRP sadece zaten sizde olanı size daha güçlü bir şekilde geri verir. Bu da cildinizin savunma mekanizmasıdır. Bir güzel tarafı da PRP’nin etkileri uygulama yapılan bölgenin çevresinde de görülür. Yüze yaptırdığınızda saçlarınız da canlanır örneğin.Estetik cerrah merkezinde yaptırılabilecek bir uygulama olan PRP Atatürk Devlet Hastanesinde de başarı ile yapılıyor. Mevcut kıllar kalınlaştırılıyor pasif kıl kökleri de aktif hale gelmiş oluyor. PRP sadece estetik cerrahi değil, aynı zamanda hastanın kendi kanından aldığımız büyüme hücrelerinin salgılandığı bir sistem. Yara varsa yaraların iyileşmesi, Saç köklerinde saçların sağlıklı olması saç dökülmesine engel olan bir sistem. ÖZEL HABER SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.