Balıkesir Merhaba Gazetesi

POYRAZLI ‘BİZ CENAB-I HAK TAN HAYIR DİLERİZ’

POYRAZLI ‘BİZ CENAB-I HAK TAN HAYIR DİLERİZ’
09 Haziran 2015 - 0:04

Genel

Oy kullanma kabinlerinde bulunan Lütfen Işıkları Kapatınız yazılı kağıtlar bir gözlemcinin fark ederek olayı bildirmesi üzerine bulundukları yerden çıkartıldı. Konuyla ilgili olarak Av. Mahmut Poyrazlı Bu tip girişimler hiçbir zaman başarılı olamayacak’ dedi.

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde, sandıkların yer aldığı sınıflardaki oy kullanma kabinlerinde, üzerinde çarpı işareti bulunan ampul resmi ile “Lütfen ışıkları kapatınız” yazılı kağıtlar bulundu. AK Partili Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte oy kullanılan okulları gezen Ak Parti Balıkesir birinci sıra milletvekili adayı Mahmut Poyrazlı’ya, Balıkesir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ndeki bir gözlemci, sandıkların kurulu olduğu bazı sınıflardaki kabinlere yapıştırılmış kağıtların bulunduğunu iletti.

Sınıflara gidip üzerinde çarpı işareti bulunan ampul resmi ile “Lütfen ışıkları kapatınız” yazılı bu kağıtları kabinlerden söken AK Partili Poyrazlı, “Okulda iki sınıfa sadece oy kullanmak için kabine girecek vatandaşların rahatlıkla görebilecekleri şekilde resimli yazılar asılmış. Aynı okulda sandık olmayan diğer sınıfları da gezdiğimizde böyle yazıların olmadığını tespit ettik. Birileri seçim kampanyası sürecinde sürekli bu tip şeyler yaptı. Seçime gölge düşürmek amacıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Biz hep şunu söyledik; Bu seçimin memleket için hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ettik. ” dedi. HAYATİ KARAKURT

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.