Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Profesyonel jandarmalar” göreve başladı

“Profesyonel jandarmalar” göreve başladı
01 Mayıs 2015 - 1:00

Genel

“Jandarma asayiş timlerinin profesyonelleştirilmesi” kapsamında Balıkesir Jandarma Komutanlığına 64 uzman erbaş atandı
Jandarma Genel Komutanlığının “asayiş timlerinin profesyonelleştirilmesi” projesi kapsamında Balıkesir Jandarma Komutanlığına atanan 64 uzman erbaş, görevlerine başladı.

Balıkesir’de oryantasyon eğitimini başarıyla bitiren erbaşlardan 32’si, İl Jandarma Komutanlığındaki törenin ardından Edremit Altınoluk Jandarma Karakol Komutanlığına, 32’si de ilçesi Merkez ve Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığına gönderildi.

Vali Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Bursa Jandarma Bölge Komutanlığının girişimleri sonucu Jandarma Genel Komutanlığı tarafından illere personel takviyesi yapıldığını söyledi.

Söz konusu personelin uzman eğitimlerini aldığını belirten Yaman, “Bizim için önemli olan Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Edremit, Bandırma ve Erdek’teki karakollara gönderilecekler. Bu daha başlangıç, atamalar devam edecek” dedi.

Törende, İl Jandarma Komutanlığı envanterine giren jandarma mobil asayiş karakol araçları tanıtıldı. Bu araçlardaki elektronik sistemler ile jandarma olay mahallinde asayiş hizmeti verebilecek kapasiteye ulaşacak. Şahıs ve araç sorgulaması, entegre edilen araç takip sistemi ile kayıp ve çalıntı araçların tespit edilerek yakalanması hizmetleri verilebilecek.

Edremit’te iki, Ayvalık, Erdek, Altıeylül ve Karesi ilçelerinde birer jandarma mobil asayiş karakoluyla hizmet sunulacak.

Törene, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek ve İl Emniyet Müdürü Feridun Boz katıldı. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.