Balıkesir Merhaba Gazetesi

Proje eğitimi başladı

Proje eğitimi başladı
11 Haziran 2015 - 8:57

Genel

Proje İzleme ve Değerlendirme Eğitimi Proje eğitimleri devam ediyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği 2015 Yılı Teknik Destek Programı Mart-Nisan dönemi başarılı projelerinden,  Altıeylül Belediyesi’nin başvuru sahibi ve Altıeylül Kaymakamlığının ortak olduğu Proje İzleme ve Değerlendirme Eğitimi Proje eğitimleri devam ediyor.

Proje eğitiminde, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül Kaymakamlığı bünyesinde görevli olan, İlçe Müftülüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü personele bir Hibe Projesi Nasıl Yürütülür, Projede Satın Alma Nasıl Gerçekleştirilir, Projelerde Ara ve Nihai Rapor Nasıl Yazılır gibi konularda bilgi verildiği açıklandı.

Altıeylül Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil konu ile ilgili açıklama yaparak “Güney Marmara Kalkınma Ajansına sunduğumuz 4. Proje.  Belediye personelimiz daha önce Proje Nasıl Yapılır, Mantıksal Çerçeve Nasıl Oluşturulur, Hibe Programlarına Nasıl Başvuru Yapılır konularında eğitim almışlardı. Bu eğitim faaliyetimizi ikinci çalışma olarak değerlendirebiliriz” dedi. “İlerleyen süreçte açıklanacak olan büyük bütçeli projelerin yürütülmesi ve sözleşme nasıl imzalanır konularını ele alacağız” diyen Aycil,  “Biz hazırladığımız projeleri daha çok belediyemize fon ve hibe kaynağı yaratmayı planlayarak yapıyoruz. İlerleyen günlerde Avrupa Birliğine hazırladığımız 4 tane ulusal ajans projesi var. Projelerimizde belediye personelimizin proje yürütme kapasitesi gelişmiş oluyor” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.