Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Proje Okullarımızın Sayısı Artıyor”

“Proje Okullarımızın Sayısı Artıyor”
05 Nisan 2021 - 16:55

“Proje Okullarımızın Sayısı Artıyor”

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi, TBMM Adalet Komisyonu Katip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Savaştepe ve Bigadiç’te 3 okulun proje okulu olarak onaylandığını açıkladı.

Milletvekili Uygur yaptığı açıklamada; “Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Proje okulu olmaları konusunda Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer ile yaptığımız görüşmeler olumlu neticelenerek, ayrıca proje okulu olmaları onaylandı” diye konuştu.

Milletvekili Uygur sözlerine şöyle devam etti; “Savaştepe Tıbbiyeli Hikmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tarım ve Hayvan Sağlığı Lisesine dönüştürülmesinin ardından bir de proje okulu olması ilçemiz açısından büyük önem taşıyor. Öte yandan mezunu olmaktan gurur duyduğum Bigadiç Anadolu İmam Hatip Lisemizin de proje okulu olmasından dolayı çok mutluyum. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığımız proje okullarının sayısının artması konusunda çok önemli çalışmalar yürütüyor.

Proje okulları kalite kültürünü geliştirmek ve bu kaliteyi sürekli hale getirmek noktasında çok önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Güçlü ve büyük Türkiye’yi inşa edecek evlatlarımızın en iyi eğitimi alması için girişimlerimizi bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mahmut Özer nezdinde ayrıca emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.  Çevre illerden gelecek öğrencilerimizin de artık eğitim alabileceği proje okullarımız; şehrimize, ilçelerimize, eğitim camiamıza ve ayrıca öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.