Balıkesir Merhaba Gazetesi

Psikolojik desteğe ödül

Psikolojik desteğe ödül
14 Kasım 2014 - 0:18

Genel

Soma’daki maden faciasında ölen ya da yaralanan Savaştepeli ve İvrindili işçilerin psikolojik travma yaşayan çocukları ile onların velilerine psikolojik destek veren Rehberlik öğretmenleri, ödüle layık görüldü.

Manisa’ya bağlı Soma İlçesinde meydana gelen maden faciasında ölen veya yaralanan Savaştepeli ve İvrindili işçilerin aileleri de, psikolojik travma yaşadı. Bu faciadan manevi yara alan öğrenciler ve velilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü Psikososyal Müdahale Ekibi, uzun süre psikolojik destek verdi. Uzmanlar ve Rehberlik Öğretmenleri, bu çalışmaları ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

Söz konusu rehberlik çalışması kapsamında ilk olarak 13 öğrenci ve yakınları tespit edilerek, uzmanlar okul ve ev ziyaretlerinde bulunmuşlardı. Ödüle layık görülen Psikososyal Müdahale hizmetlerinde görevli 17 rehberlik öğretmenine bugün saat 10.00’da Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda düzenlenecek törenle plaketleri Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından sunulacak. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.