Balıkesir Merhaba Gazetesi

Puşide Projesi Vekil Aydemir’in Destekleriyle Hayata Geçiyor

Puşide Projesi Vekil Aydemir’in Destekleriyle Hayata Geçiyor
10 Nisan 2021 - 12:29

Puşide Projesi Vekil Aydemir’in Destekleriyle Hayata Geçiyor

Kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılmasını amaçlayan Puşide Projesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’in destekleriyle hayata geçiriliyor.

Vekil Aydemir’in desteklediği “Puşide Projesi”, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi himayesinde Bursa Olgunlaşma Enstitüsü ve Balıkesir Kent Konseyi işbirliğinde hayata geçiriliyor. Proje kapsamında öncelikle Zağnos Paşa Türbesi ve Karesi Türbesi’ ndeki sanduka örtüleri, aslına uygun bir şekilde. Şehrin tamamında uygulanması planlanan projeyle türbelerin bakım ve ayrıca onarımları yapılarak kültür ve inanç turizmine katkı.

“Puşide Projesi, bölge ekonomimizi canlandıracak”

Projenin hayata geçirilmesine önem veren AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, “Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde, Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Nilüfer Karakoç’un başlattığı projeyi Balıkesir’imize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir adım olduğuna inandığım Puşide Projesi, şehrimizin tanıtımına ve ayrıca bölge ekonomisinin canlanmasına katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla ilerleyen süreçte puşide atölyeleri kurarak kadınlarımızı da istihdama katmayı istiyoruz. Şimdiden Zağnos Paşa Türbesi ve ayrıca Karesi Türbesi’ndeki sandukaların örtülerini yenilemek için emek harcayacak Bursa Olgunlaşma Enstitüsünün başarılı, çalışkan Müdürü Nilüfer Karakoç şahsında tüm enstitü çalışanlarına teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.