Balıkesir Merhaba Gazetesi

RAHAT UYU BABA

RAHAT UYU BABA
17 Mart 2015 - 0:03

Genel

Devlet Övünç Madalya Töreni Balıkesir Güney Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Törende, terör örgütüyle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Erhan Yürüdür’ün eşi Şennur Yürüdür ve oğlu Berkay Yürüdür, Devlet Övünç Madalyası’nı aldılar.

Törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Devlet Övünç Madalyası verilecek kişilerin öz geçmişi okundu. Şehit Uzman Çavuş Erhan Yürüdür’ün 6 Kasım 2012  günü yol kontrolü ve arama görevi esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit edildiği hatırlatılarak, ailesine devlet övünç madalyası takdim edildi.

Vali Mustafa Yaman tarafından verilen övünç madalyasının ardından Şehidin eşi ve oğlunun duygulandığı görüldü. İkinci Devlet Övünç Madalyası ise malul gazi Bilal Güngörmüş’e verildi. Güngörmüş’ün, 7 Temmuz 2012 tarihinde Bitlis’in Tatvan ilçesi Sirman Tepe bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışmada yaralanarak malul gazi olduğu belirtildi. Malul gazi Bilal Güngörmüş, Devlet Övünç Madalyası’nı törenle alırken, bir başka devlet övünç madalyası ise malul gazi polis memuruna verildi. Gazi Polis Memuru Fevzi Cantürk’ün, 1 Nisan 2010 günü gece saat 01.00’de alkol kontrolü yaptığı sırada, kontrolden kaçmak isteyen alkollü bir sürücünün çarpması sonucu yaralandığı vurgulandı. Polis Memuru Fevzi Cantürk gazilik unvanı olarak Devlet Övünç Madalyası aldı.

Törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Garnizon komutanı, Büyük şehir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve çok sayıda daire müdürü katıldı. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.