Balıkesir Merhaba Gazetesi

Rahmi Kula “Yatırımcının Üretme Heyecanına Desteğimiz Tamdır”

Rahmi Kula “Yatırımcının Üretme Heyecanına Desteğimiz Tamdır”
07 Ekim 2021 - 16:27

Rahmi Kula “Yatırımcının Üretme Heyecanına Desteğimiz Tamdır”

Balıkesir Ticaret Odası Yönetimi  Dursunbey’de iş insanlarını ziyaret etti. Ziyarette BTO Başkanı Rahmi Kula “Balıkesir Ticaret Odası olarak birlik ve beraberlik içerisinde, daima üyelerimizin ve yatırımcılarımızın üretme heyecanına destek olacağız” dedi.

İş insanları Dursunbey’de buluştu

Balıkesir’in Dursunbey ilçesindeki OSB’de incelemelerde bulunan iş insanları aynı zamanda gelişen ve değişen şartlar altında yatırımcı, yatırım ve iş kollarına göre istihdamın sağlanabilmesi adına pekçok konuda görüş alışverişinde bulundular.

Sanayi Bölgesinde İnceleme

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi, Dursunbey’de faaliyet gösteren üyeleriyle ülke ekonomisi ve güncel gelişmeleri değerlendirmek üzere bir araya geldi. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi hakkında verdiği brifing toplantısının ardından bölgede Balıkesir Ticaret Odası heyetiyle birlikte incelemelerde bulunuldu.

Başkan Bahçavan OSB’yi Anlattı

BATO Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Meclis Başkanı Okan Telaşeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, altyapı çalışmalarının tamamlanarak Nisan ayı itibariyle fabrika kurulum çalışmalarının başladığı ve aynı zamanda %7 ortağı oldukları Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’dan bilgi aldılar.

İklim Değişikliği ve Tarıma Etkileri Semineri Verildi

Balıkesir Ticaret Odası heyeti bölgede incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut’u ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı makamında ziyaret etti.  Ziyaretlerin ardından başlayan programda Rahmi Kula, üyeler ile birlikte ülke ekonomisi ve güncel gelişmelere dair değerlendirmeleri ele aldı. Etkinlikte ayrıca Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı ve Balıkesir İli Oda ve Borsaları Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Sarı konuşmacı olduğu  “İklim Değişikliğinin Tarıma Etkileri Semineri” gerçekleştirildi.

BTO Yatırımcının Üretme Heyecanına Destek

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, yaptığı açılış konuşmasında göreve geldikleri 2018 yılından günümüze gerçekleştirdikleri faaliyetleri üyelere aktardı. Kula “Dursunbeyli üyelerimizin, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu istihdamı ve üretimi yapmak için göstermiş oldukları olağanüstü gayreti memnuniyetle takip ediyoruz. Birlikte olduğumuz, güçlerimizi birleştirdiğimiz sürece hedeflerimize çok daha hızlı ulaşacağız. Yunus Emre’nin de  belirttiği gibi “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz”. Bizler Balıkesir Ticaret Odası olarak birlik ve beraberlik içerisinde, daima Üyelerimizin Ve Yatırımcılarımızın Üretme Heyecanına Destek Olacağız.” Dedi.

Üretim Varsa İstihdam Var

Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nin 2 bin dönüm daha büyüyebilecek alana sahip olduğunun ve yatırımcı firmalarla görüşmelerin devam ettiğinin müjdesini de veren Rahmi Kula şehirde sosyal imkanların geliştirilmesine verdikleri önemi vurguladı. Kula: “OSB’ler kurulmuş oldukları bölgelerin sadece ekonomik yapılarına olumlu katkı sunmuyorlar. Aynı zamanda sosyal yapının da gelişmesine katkı sunuyorlar. Üretim varsa istihdam da var. Bizlere burada önemli bir sorumluluk düşüyor. Burada istihdam edilecek mavi ve beyaz yakalı çalışanlar için konaklama ve sosyal imkanların da çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi gerekiyor. Büyük bir potansiyele sahip ve gelecek vadeden Dursunbey OSB için yalnızca altyapının değil, marketlerin , otellerin, sosyal tesislerin, esnafın, kısacası tüm Dursunbey’in Buna Hızlıca Hazırlanması Ve Adapte Olması Gerekiyor.” İfadelerini Kullandı.

E Ticaretin Önemine Değinildi

Dursunbey’in bölgesel ve coğrafi özellikleri göz önünde bulundurulduğunda yaylım ve mera tarzı hayvancılık için yüksek yatırım potansiyeline sahip olduğunu belirten Kula;  “Son dönemde yaşanan enflasyon ve döviz kurundaki artış ile birlikte ithal ürünlerin yaygınlaşması ; inşaatı tamamlayıcı ürün, kereste ve ormancılık sektörünü de olumsuz etkiledi. Ancak Dursunbeyli üyelerimiz kabuk değiştirerek tomruk ve keresteye ek olarak artık son tüketiciye yönelik ürünlerde üretmeye başladılar. Özellikle park, oyun ve bahçe mobilyası sektörüne yatırım yapan ve e-ticaret’in önemini kavrayarak entegre olan üyelerimizin başarıları bizleri gururlandırıyor.” dedi.

Katılımcı Anlayış Ve Birlikteliğe Kula’dan Teşekkür

Rahmi Kula verilen yemeğin ardından katılımları için Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut’a, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a, Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı ve Balıkesir İli Oda ve Borsaları Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Sarı’ya ve Dursunbeyli üyelere katılımları için teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Semra Aman Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.