Balıkesir Merhaba Gazetesi

Rahmi Kula’ya E-Twinning ödülü

Rahmi Kula’ya E-Twinning ödülü
16 Aralık 2014 - 0:03

Genel

Lise öğrencilerinin internet üzerinden farklı kültürlerle tanışmasını, değişik ülkelerden arkadaşlıkların kurulduğu bir proje olan E-twinning projesi kapsamında RKAL, ‘Hedef Almanca’ isimli proje ile başarı belgesi aldı.

Rahmi Kula Anadolu Lisesi(RKAL) Karşılıklı ziyaretlerin yapılmadığı, Proje Gruplarının hazırladıkları çalışmaların İnternet üzerinden paylaşıldığı, Farklı kültür ve dinlerden arkadaşlıkların kurulduğu Avrupa Birliği Projelerinden biri olan E-twinning Projeleri kapsamında bir ödül aldı. RKAL’in proje grubu, hazırladığı Zweck Deutsch “Hedef Almanca” projesi ile Ulusal bazda verilen “ E-Twinning Quality Label”  Belgesini almaya hak kazandı. Söz konusu proje: Öğrencilerin;  almanca düzeylerini geliştirmek, Bilgisayar ve programlarını kullanma becerisini artırmak, yabancı kültür ve farklı dinlerden arkadaşlar edinebilmek, aldığı sorumlulukları yerine getirme becerisini artırabilme, farklı din ve kültürleri tanıyabilme vb. kazanımları edinmelerinin amaçlıyor. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz gün okulda; Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Şube Müdürü Sami Günnü ve Okul Müdürü Sabri Eren´ in katılımlarıyla E- Twinning ödül Töreni düzenlendi.

YEDİ ÜLKE İLE BİLİKTE

Proje, 2013- 2014 Öğretim yılında Koordinatör Öğretmen Sezgin Ünal’ ın başkanlığındaki Sümeyye Şahan, Elif Zeycan Sarı, Beril Doğan, Oğuz Kahve, Sude Yapıcı, Busenaz Bilici, Hafize Özdemir, Tuba Ersoy, Elif Sürenli,Selin Alemdarlı ve İlayda Ölçer’den oluşan  Rahmi Kula Anadolu Lisesi E-twinning Proje Ekibi tarafından hazırlamıştı. Koordinatör Öğretmen Sezgin Ünal, proje ilgili açıklamasında; “Projeyi aralarında Yunanistan, Polonya, Avusturya, İspanya, Litvanya, Slovakya ve Macaristan’dan da okulların bulunduğu 10 Proje paydaşımızla birlikte ürettik. Yunan ortağımızla birlikte kuruculuğunu yürüttüğümüz proje sürecinde 9. Sınıf müfredat konuları arasından seçilen konu başlıkları  bir öğretim yılına yayılarak öğrencilerimizin yaptıkları hazırlıklar portalda paylaşıldı. Diğer okulların çalışmaları da portaldan Takip edildi. Öğrencilerimizin özverili çalışmaları sonucunda bu başarıyı elde ettik” dedi. Ünal, Bakanlık Ulusal Destek Servisi’ ne, İl Koordinatörlüğümüze, Okul İdaremize desteklerinden dolayı, Öğrencilerime de gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER: CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.