Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ramada Körfez’de otel açıyor

Ramada Körfez’de otel açıyor
13 Ekim 2014 - 0:07

Genel

04

 

Dünyanın en büyük otel zincirleri arasında gösterilen Wyndham Grubunun bir markası Kazdağlarında 2015 yılında yeni 5 yıldızlı oteli ile hizmet vermeye başlayacak. 81 ülke ve 7 bin 600 oteli ile dünyanın en büyük otel zinciri olan Wyndham Gurubu bölgesel bir Öngen Turizm ile arasında Ramada Kazdağları Termal SPA Otel için franchise anlaşması imzaladı.

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları eteklerinde 27 bin metre kare alana sahip 300 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı. 2 bin metre kare kapalı alana sahip üç katlı termal SPA otel için düzenlenen franchise anlaşma törenine Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Wyhdham Grubu Başkan Yardımcısı Chirstian Michel, Öngen Turizm Limited Şirketi Sahibi Mehmet Öngen ve çok sayıda davetli katıldı. 2015 yılın Haziran ayında hizmete girmesi planlanan otel İzmir ve İstanbul arasında bölgede ilk uluslararası zincir otellerinden bir tanesi olacak. Güre Mahallesinde Kazdağlarının eteklerinde inşaası devam eden otel ile bölgede termal yıldızlı otel yatak sayısında önemli bir artış sağlanmış olacak.

Mehmet Öngen “Ülkemizin bir termal turizm merkezi konseptinde yeni parlayan yıldızı olan Güre’deki yeni projemize 2013 yılında başladık. Kapasitemiz 100 adet standart ve 21 adet süit odadan oluşuyor. Şu anda yüzde 70 seviyesindeyiz. Bir aksilik olmaz ise 2015 yılının Haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz. Öte yandan son yıllarda bir hayalimiz vardı. Bölgemizde yabancı bir otel zincirini getirmek. Çünkü şunu biliyoruz ki, bir yabancı otel zinciri, geldiği bölgenin marka algısını son derece pozitif anlamda etkileyecek bir öneme sahip. Bu çerçevede, bir yandan otolimizin inşaatına devam ederken öte yandan da bu yılın başından beri Wyndham Grubu ile görüşmelere başladık. Dünyanın en büyük ve en prestijli bu grubun en popüler markası RAMADA’ya talip olduk. Görüşmelerimiz son derece zorlu ama planlı bir süreç içerisinde ilerledi. Nihayet nihai anlaşmaya vardık. Resmi imzalar atıldı.” Dedi.

Emrah ELMAS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.