Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ramada’nın Dünyada ki İlk Residences Oteli Balıkesir’de

16 Haziran 2021 - 17:54

Ramada'nın Dünyada ki İlk Residences Oteli Balıkesir'de

 

Balıkesir'de, çok uzun süredir, özellikle Marka otel konusunda beklenen yatırımların ilki, Ramada Grubundan geldi. Ramada, üstelik dünyada ki İlk Residences Otelini  Balıkesir'de hizmete açtı.

 

Erişim Kolay, Park Sorunu ve Trafik Yoğunluğu Yok

Dünyada ki Otel zincirleri arasında yer alan Ramada, Balıkesir'de işletmeye açtığı otel ile dikkat çekiyor. Ayrıca, dünyaca ünlü grubun Balıkesir'de işletmeye açtığı otel, Ramada'nın dünyada ki ilk Residences oteli. Bahçelievler Mahallesi 100. yıl Caddesi üzerinde hizmete açılan otel kaliteli hizmeti ile dikkat çekiyor. Otel ile ilgili bir diğer ayrıntı, şehir merkezinde olması ve her noktaya kolay erişimin olduğu bir bölgede yer alması ve park sorunu ve trafik yoğunluğundan uzak olması.

Amacımız Aynı Zamanda Balıkesir’e Katkı Sağlamak

Otel, Ayrıca Balıkesirli sanatçılara da, eserlerini sergilemek için bedelsiz destek sağlıyor. Ramada Resinces Balıkesir Satış ve Pazarlama Müdürü Aşkın Sezen, "amacımız kaliteli hizmet vermek. Ama aynı zamanda, Balıkesir'e de katkı sağlamak. Dolayısı ile kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulunan hemşerilerimize sergi v.s gibi gibi konularda salon desteğini ücretsiz veriyoruz." dedi.

Balıkesirli Olarak Sürecin İçinde Olmak Mutluluk Kaynağım

Sektörde 17 yıllık deneyimi olan ve aynı zamanda Balıkesirli olan Aşkın Sezen, "Otelimizi 20 Ekim 2020'de işletmeye açtık. Balıkesir'in ilk ve şu anda tek 'Uluslar Arası Zincir' otelini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Benim için bir diğer mutluluk kaynağı, Balıkesirli olarak bu sürecim içersin de olmak oldu" dedi.

 

"Biz Kesinlikle Bu Yatırımdan Memnunuz"

 

Sezen, Uluslararası Otel Zincirlerinin Balıkesir'e yatırım yapma konusunda ki tereddüttü nasıl değerlendiriyorsunuz? Siz yaptığınız yatırımdan memnun musunuz? Sorularına çarpıcı yanıtlar verdi. Aşkın Sezen, "Biz kesinlikle bu yatırımdan memnunuz. Aslında, yerel halk burada otelciliğin çok yaygın olmayacağını düşünüyor. Ancak, çok büyük bir potansiyeli Balıkesir'in. Mevcut Organize Sanayi gelişmekte ve gelişmeye devam ediyor. 2020 verilerine baktığınızda, Balıkesir'e yapılan yatırımların oranı çok yüksek" dedi.

Mavi ve Beyaz Yakalı Vurgusu

Sezen, Balıkesir'in otel ile ilgili potansiyeline dair Mavi ve Beyaz yakalı vurgusu da yaptı. Sezen, "bizim dışımızda tesisler var ve bizde açtık. Ama Balıkesir, daha da açılmasına ihtiyaç sağlayacak bir yapıya sahip. Özellikle beyaz ve mavi yakalı diye tabir ettiğimiz çalışan kesime hizmet verme konusunda. Balıkesir olarak zayıf kalıyoruz" dedi.

 

Otelde Elektrikli Araçlar İçin Şarj Ünitesi de Var

Ramada Otelin gelecek vizyonuna gönderme yapan bir diğer ayrıntı da Otelde elektrikli araçlar için bir şarj ünitesinin olması. Elektrikli taşıtların araçların hayatımıza girmesi ve giderek artacak olması dikkate alındığında bu önem arz ediyor.

İşte, Ramada Residences Müdürü Aşkın Sezen'in kameralarımıza verdiği samimi röportaj

 

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.