Balıkesir Merhaba Gazetesi

Reha hoca ve galibiyetler

Reha hoca ve galibiyetler
23 Mart 2016 - 10:18

Genel

Reha hoca ve galibiyetler
Hoca değişiklikleri genelde takımlarda pozitif katkı sağlar ve ilerleyen haftalar içerisinde aynı enerji ne kadar devam eder bunu hocanın istikrarı gösterecektir.

Fikret hoca’nın dezavantajı takımın puan sıralamasında üst sıralarda bulunan rakipler ile oynamış olması oldu. Oynadığımız bütün maçlarda da ikili averajları rakiplere verdik. Umarım bunu ilerleyen haftalarda aramayız.

Oynayacağımız rakipler Adanademir hariç genelde play off hedefinden dahi uzak takımlar ile oynayacak olmamız Reha hoca için artı bir avantaj. Hoca bu avantajı iyi kullanarak başladı. Takımın 2 iç saha maçından aldığı galibiyetler tam aksi olsaydı şimdi play off’u değil düşmeyi konuşuyor olacaktık.

Rakiplerimizin de puan kaybı yaşayıp bize ikramda bulunduğu şu dönem tıpkı iki sene önce olduğu gibi bizi yukarıya doğru itmesi bizim için iyi bir şans.

Saha da oynanan futbol Fikret hoca ve Reha hoca arasında bir kaç konu dışında pek farklılık gözükmüyor.
İlk yarılar da beraberlik havasında geçen fakat ikinci yarılar da rakip üzerine baskı kurarak geçirdiğimiz fakat sonuca gidemediğimiz pozisyonları daha da etkili hale getirmesi için çalışması gerekir. Ceza sahasına kanatlardan top gönderen Yiğit, Okan, Bülent ve Dilaver biraz daha dikkatli şekilde ortaları yapmaları gerekir.
Gerek duran toplar gerek hareketli toplar da ceza sahası içerisinde kalabalıklaşamıyoruz. Sadece bütün yük zeufik’e kalıyor.

Bu lig kaliteli futboldan ziyade kötü de oynansa alınacak 3 puan herşeyi gölge de bırakıyor. Bundan sonra oynayacağımız rakiplerimiz arasında en zoru şüphesiz ki Adanademir spor olacak. Milli maç arası sonrası deplasman da Malatya ile başlayacak serüvene iyi başlarsak bundan sonra oynayacağımız 8 müsabaka dan 4 galibiyet bizi rahatlıkla play off’a götürecektir.

90 dakika susmayarak takıma destek veren 10 kolikler ve maraton tribününü daha da dolu olduğunda nasıl bir ambiyans olacağını tahmin edebiliyoruz.

Galibiyetleri konuşacağımız haftalar bizimle olsun…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.