Balıkesir Merhaba Gazetesi

Rektör Alkan’ı kızdırdılar

Rektör Alkan’ı kızdırdılar
13 Eylül 2014 - 0:04

Genel

Rektör Alkan’ı kızdırdılar

BAÜ Rektörü Prof.Dr. Mahir Alkan, çok sert bir yazılı açıklama ile  ‘paralel yapılanma’, ‘yolsuzluk’ gibi ifadelerle karalanmaya çalışıldığını, mahkemeye bile taşınamayan iftira ve hakaretlere uğradığını belirtti. Prof. Alkan, bu olayları rektörlük seçimlerinin yaklaşmasına bağladı.

05

 

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof.Dr. Mahir Alkan, hakkındaki iddialarla ilgili çok sert bir açıklama yaparak, bu iddiaların ortaya atılmasını rektörlük seçimlerinin yaklaşmasına bağladı. Prof. Alkan, bu olayları: “Kişisel hırs, tamah, çıkar ve beklentilerine olumlu bir yanıt alamayan bazı kişilerin hırçınlıkları” diye yorumladı.

Prof. Alkan, “Bir yıldan beri üniversitemiz yönetimi aleyhine tedricen yürütülen karalama faaliyetlerinin  yeni dönem rektörlük seçimine az bir süre kala gittikçe çirkefleşen bir yoğunlukla artması şaşırtıcı olmasa da üzücü bir gelişme olarak tarafımızdan gözlenmektedir. Kişisel hırs, tamah, çıkar ve beklentilerine olumlu bir yanıt alamayan bazı kişilerin hırçınlıklarına gem vuramayarak yürüttüğü bu çirkin karalama kampanyasının aleyhimizde mesnetsiz ve desteksiz iddia, iftira ve hakaretlerine  yönetimimiz bugüne kadar tahammül etme sabrını göstermiştir” dedi.

BİR YILDIR DEVAM EDİYOR

Bu iddia ve girişimlerin yaklaşık bir yıldan beri sürdürüldüğünü, bunları yapanların ise hiçbir belge ortaya koyamadığını vurgulayan BAÜ Rektörü Prof.Dr. Mahir Alkan, “Bu iftira ve karalamalara ilişkin tek bir belge ya da tek bir tanık bile gösterilememiştir. Zaten bu yüzden bu iddialar mahkemeye  taşınamamış, seri halde şehir efsaneleri üretimi faaliyetine başvurulmuştur. Karanlık bir ittifakın, ‘paralel yapılanma’ ve ‘yolsuzluk’ gibi iddiaları ile bir algı operasyonu yürüttükleri; akıl, feraset ve gönüllerini kendi ürettikleri bu şehir efsanelerine kaptırdıkları gün gibi açıktır.

Ulusal ve bölgesel çıkarlarımız doğrultusunda halkımıza hizmeti şiar edinen yönetimimiz, iftiracılarla ilgili hukuki yollara başvurmayı, ilkeli ve kararlı duruşunu sürdürmeyi, temiz ve adil bir rektörlük seçim süreci için gerekli önlemleri almayı tercih edecektir. HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.