Balıkesir Merhaba Gazetesi

REKTÖR ÖZDEMİR ‘ANADOLU İNSANI EV SAHİBİDİR’

REKTÖR ÖZDEMİR ‘ANADOLU İNSANI EV SAHİBİDİR’
08 Aralık 2014 - 0:16

Genel

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir şubesinin dün düzenlediği destek buluşmasa katılan BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, ‘Balıkesir Üniversitesinde görev yapmaya başladığımız günden itibaren TEV’i somut olarak anmaya başladık.’dedi.

Anadolu insanı ev sahibidir. Yaptığı çalışmalarla TEV’de bunun bir örneğidir.’ İfadelerini kullandı. TEV Balıkesir Şubesi Başkanı Jale Bayraktar ise TEV’in çalışmalarından bahsederek destekçilere teşekkür etti.

TEV BAŞKANI BAYRAKTAR’DESTEKLERİNİZLE BÜYÜYORUZ

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir Şubesi dün düzenlenen kahvaltıda TEV Gönüllüleri ile bir araya geldi.

Tev Balıkesir şubesi Başkanı Jale Bayraktar’ın düzenlediği destek buluşmasına BAÜ Rektörü Prof. Dr Kerim Özdemir’de eşiyle gelerek katılım gösterdi. Balıkesir’de bulunan STÖ leri ve derneklerin başkan ve yönetimlerinde bulunanlarda katılanlar arasındaydı.

REKTÖR ÖZDEMİR ‘ANADOLU İNSANI EV SAHİBİDİR’

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ‘TEV’i gazetelerdeki haberlerden tanıyoruz. Balıkesir Üniversitesinde görev yapmaya başladığımız günden itibaren TEV’i somut olarak anmaya başladık. TEV aynı zamanda Anadolu insanımızın yardımlaşmasını göstermektedir. Anadolu insanı kendisi yemez yedirir, Öğrencilere, yardıma muhtaçlara imkân ve destek sağlar. Anadolu insanı ev sahibidir. Yaptığı çalışmalarla TEV’de bunun bir örneğidir.’ dedi.

Tev Balıkesir Şubesi Başkanı Jale Bayraktar, geleneksel hale getirdikleri ve 6’ncısını düzenledikleri kahvaltılı buluşmada bir konuşma yaptı. Başkan Bayraktar, ’1967 yılında merhum Vehbi Koç ve205 hayırsever işadamının desteği ile kurulan Türk Eğitim Vakfı 47 yıldır başarılı ancak maddi imkânları kısıtlı gençlerimizin eğitimlerini sürdürebilmeleri için destek veriyor’ dedi.

Tev Balıkesir Şube Başkanı Jale Bayraktar konuşmasını şöyle sürdürdü:1985 yılı itibarı ile Balıkesir şubemizde de siz hayırsever destekçilerimizle vakfımız adına çalışmalar yapmaktayız. 2008 yılından buyana sayıları 25 ve Nisan ayında yenilenerek 9 kişiye ulaşan yürütme kurulu ile günden güne güçleniyor. Eylülde şubenin bünyesine katılan araç ile Çanakkale ve diğer illere cenaze ve çelenk siparişleri vererek geniş alanlarda da hizmet verme gayretindeyiz. Vakıf ve şubemize destek veren Rona Yırcalı’ya teşekkür ediyoruz. 210binden fazla gencimize eğitim faaliyeti veren Vakfımızda Üniversite sınavlarında en güzel dereceleri elde edenlere üstün başarı kursları vermeye başlamıştır. Üstün yetenekli gençlerimizi yetiştirerek ülke potansiyeline katmaktan mutluyuz. Balıkesir’den de 3 gencimizi bu kurslara katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kız öğrenci yurtlarının sayısının arttırılması için çalışmalar yapıyoruz. İlköğretim okulları, öğrenci yurtları ve öğrenci faaliyetleri üzerine yapılan çalışmalarımızın yanında sosyal sorumluluk projelerimize de hayat vermek için faaliyetlerimizi yapmaktayız.

TEK VAKIFIZ

Burs verdiğimiz öğrencilerimizin başarılarına destek olmak için ödüller vermekte ve öğrencilerin bilimsel çalışmalarına destekler vermek üzere, burslarını vermek, yüksek lisans ve Doktora ve mastır yapan öğrencilerimize de destek veren tek vakıfız. Öğrencilerimize işyeri açmak, staj yeri bulma, İngilizce kursları, doğa gezileri gibi faaliyetleri gerçekleştirerek te sosyal alandaki faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Yurt dışı kurslarda veriyoruz. Gençlerimizin yarınlarına umut olmak için TEV’e destek verdiğiniz için teşekkür ederiz’ dedi. HABER:SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.