Balıkesir Merhaba Gazetesi

RENK RENK ÇOCUKLARIN TREN MACERASI

RENK RENK ÇOCUKLARIN TREN MACERASI
10
07 Şubat 2019 - 9:53

Sevgili çocuklar bugün ‘Çocukça’ sayfamızda Renk Renk Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri yer alıyorlar. Balıkesir Tren Gar’ına giden miniklerin eğlenceli tren maceralarını okumaya hazır mısınız?

Her yolculuk çocuklar için birbirinden güzel ve eğlencelidir. Ama bu yolculuk bir başka… Renk Renk Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin birbirinden güzel öğrencileri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Balıkesir Garı’nı ziyaret ettiler. Eğlenceli bir gün geçiren öğrenciler, tren ile mini bir yolculuk gerçekleştirdiler. Ulaşım araçlarını kullanmayı çok sevdiklerini söyleyen çocuklar, tren yolculuğunu çok beğendiklerini dile getirdiler. Miniklerin eğlenceli maceralarına ortak olmaya hazır mısınız?

Selen: Ben çok güzel bir yolculuk yaptım. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız ile birlikte Balıkesir Gar’ına geldik. Burada trene bindik. Yolculuk yaptık. Çok güzel ve eğlenceliydi. Trenin koltukları çok büyük. Yolculuk yaparken dışarıyı izlemek de çok keyifliydi.

 

Ayaz: Tren yolculukları hep çok güzel oluyor. Ben daha önce tren görmüştüm ama hiç binmemiştim. Şimdi yolculuklarda tren seyahatleri yapmak beni çok mutlu ediyor. Tren yolculuklarını çok seviyorum. Arkadaşlarımla birlikte çok keyifli zaman geçirdik. Bizleri buraya getirdikleri için öğretmenlerime teşekkür ediyorum.

Emirhan: Tren yolculukları çok güzelmiş. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımla birlikte çok güzel zaman geçirdim. Balıkesir Gar’ında trenleri gördük. Çok eğlendik. Ben bundan sonra da trenle yolculuk yapmayı çok isterim. Trenin koltukları çok rahattı. Ayrıca trenin içi de çok büyüktü. Tekerlekleri olmadan trenin nasıl gidebildiğine çok şaşırdım.

Can: Tren ile yolculuk yapmak çok keyifliymiş. Çok eğlenceli ve güzel zaman geçirdik. Ben tüm arkadaşlarıma trene binmelerini tavsiye ederim. Tren hem çok büyük hem de güvenli. Rayların üzerinde hızlıca gidiyor. Ama çok fazla sarsıntı da olmuyor. Çevreyi izleyerek yolculuk yapıyoruz. Çok güzel.

Yağmur: Treni gördüm. Kocaman ve çok güzeldi. Öğretmenlerim ve arkadaşlarımla birlikte çok güzel bir tren yolculuğu yaptık. Birlikte çok eğlendik. Ben bundan sonra trene hep binmek isterim. Otobüs, gemi, normal araçlar ile gezebildiğimiz gibi uzak yerlere trenlerle de gidebilirmişiz. Bu çok güzel. Ben tatile giderken de trene binmek isterim.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.