Balıkesir Merhaba Gazetesi

RESİTAL RÜZGARI

RESİTAL RÜZGARI
26 Aralık 2014 - 0:13

Genel

Keman ve Piyano Resitali müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.Çağlar Burgazlıoğlu’nun piyanoda Ozan Sarı’nın keman da sunduğu resital göz doldurdu.

Resital sonunda Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Fikret Şahin bir konuşma yaptı;”Müzik evrenseldir. Müzik sonuç olarak insan sevgisi demektir. Bize bu güzel anları yaşattıkları için Cumhuriyetimizin yetiştirdiği bu genç arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Giriş bölümünde izlediğimiz ve ekranda da gördüğümüz Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözüyle plaket törenine başlamak istiyorum.”İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben et ve kemik, geçici Mustafa Kemal.
İkinci Mustafa Kemal, onu ‘ben’ kelimesiyle ifade edemem; o ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni bir fikir, yeni bir hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydınve mücadeleci bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O’dur.”Bu vesile ile bizlere bu günü yaşatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Ve bütün konuklarımıza çok çok teşekkür ediyorum ”Dedi.Resital, plaket takdimi ile sona erdi.HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.