Balıkesir Merhaba Gazetesi

RUHİ YILMAZ ‘HALKA BİRLİKTE BAŞARI ‘DEDİ

RUHİ YILMAZ ‘HALKA BİRLİKTE BAŞARI ‘DEDİ
20 Mart 2015 - 0:10

Genel

Yerel yönetimlerden gelen ve genel yönetimlerde halka hizmet için bu yoldayım diyen Dursunbey Eski Belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz bugüne kadar aldığı başarılarını halk için yeniden diyerek birlikte başarmak için vekillik yolunda olduğunu belirtti.

3 Dönem Dursunbey Belediye Başkanlığı dönemini başarı ile yürüten Ruhi Yılmaz ‘ Bu görevlerdeyken Balıkesir’de hem teşkilatlar açısından hem STK ‘lar ve bürokrasi açısından daima sıcak ilişkiler içinde olduk.’ dedi.

Yılmaz, ‘ Bütün ilçelerde dostlarımız oldu.2001 yılında AK Partiye katılan ilk Belediye Başkanı olarak 2001’den 2004’e kadar tek başımıza tek Belediye Başkanı olarak Ak Partiyi Balıkesir’in tamamında temsil etme durumundaydık ve iyide temsil ettik. İnsani, ahlaki yönden görevi hayatımızın bir parçası olarak gördük. Hizmetleri Hayat anlayışımız olarak görerek insanımıza da öyle yaklaştık. şeklinde konuştu. Eski belediye Başkanı Mehmet Ruhi Yılmaz, geçmiş dönemlerdeki başarılı çalışmalarından bahsederek Milletvekilliği için atılan adımların hakla birlikte atıldığında güzelleştiğini belirterek bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve yapılabilecek pekçok hizmet olduğuna değindi.

BAŞARISINDAKİ SIR
Önce hürmet , sonra hizmet edeceğiz anlayışından hareketle biz hayatımızda bunları benimsedik diyen Yılmaz,’ İnsanımız, makama geldiklerinde ayağa kalkar’ Hoşgeldiniz ‘der onu oturttuktan sonra otururdum. Çünkü gelen bana değil makama geliyor. Oda halkın makamı. Oturduğumuz makamın halkın makamı olduğu bilincini unutmadan başkanlık görevini yaptım. Milletvekilliği olarak ta amacım gayem hizmet etmek. Balıkesir’e insanımızla iyi ilişkiler içerisinde edinmiş olduğumuz tecrübenin getirdiği başarı ile hizmet amacındayız.

Sorun varsa çözümü de yanında anlayışı ile hareket etmek istiyoruz. Balıkesir’in neresinde ne tür bir sorun varsa çözümü de halkın yanında alacağımız kanaatini taşırım. Sorunları beraber çözeceğiz. Balıkesir’de birlikte sorunları çözmeyi başardığımız takdirde sektörel açıdan gelişmeleri de başaracağımıza inanıyorum. Madencilik, deniz, dağ turizmi, orman ve deniz ürünleri ile potansiyelimiz var ve bir araya taraflarla gelerek adımlar birlikte atılmalı. Ankara’da da terleyerek çalışarak güzel işler olacağına inanıyor ve bu heyecanla aday adayı oldum. Halkımızdan bunun için destek istiyorum. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.