Balıkesir Merhaba Gazetesi

SABANCI VAKFI BALIKESİR’E UMUT OLDU

SABANCI VAKFI BALIKESİR’E UMUT OLDU
14 Mart 2015 - 1:54

Genel

Balıkesir Vefa Derneği Başkanı Birsen Işık Sabancı Vakfının Balıkesir için önemli çalışmaları olduğunu belirterek yaptığımız çalışmalar içerisinde toplumsal kalkınmaya öncelik verilen projelerimiz var dedi.
Işık Vefa Derneği olarak Lavanta Projesi rakım olarak ta uygun bir bitki çeşidiydi ve bu yönde yaptığımız çalışmaların sonucunda üreticilik önemli diyerek projemizi ürettik. Toplumsal bir proje için Üretelim dedik’ şeklinde konuştu.
LAVANTA FESTİVALİ
Vefa Derneği Başkanı Birsen Işık, Sosyal bir Sorumluluk projesi olan bu projemizi GMKA sunduk. Kabul edildi hazırlandı elemelerden geçti. Bu kadarla kalmayıp Balıkesir’de bir Lavanta Festivali yapmak istiyoruz’ dedi. Sürdürülebilir ve geliştirilebilir bir proje olan Lavanta yetiştiriciliği ile ilgili olarak Işık, projemizle birlikte daha üretmeden pazarını olgunlaştırdık diyebilirim. Toplumun bütün katmanlarını içine alan bir proje olduğu için biz önemsiyoruz.’ Dedi.
PROJELERİN DEVAMI GELİYOR
Vefa Derneği olarak atılan adımların proje odaklı olduğunu söyleyen Birsen Işık, Ayvatlar’da 15 dönümlük bir alanda yapılacak çalışmanın içerisinde  Nail Akkeçi ve muhtarlık olduğunu proje ortakları olan BAÜ, Engelliler Derneği ve Prof.Dr İrfan Ay’ın gözetiminde de çalışmalar üzerinde yoğunlaşıldığını belirtti. Projenin akabinde Dursunbey’de ametist taşı’nın işlenmesi ile ilgili olarak ta proje ürettiklerini söyledi. Vefa Derneği olarak ‘sosyal sorumluluk projelerimizin devamı gelecek’ mesajı verdi. SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.