Balıkesir Merhaba Gazetesi

SABRİ UĞUR SİYASET HAYATIMIZIN BİR PARÇASI

SABRİ UĞUR SİYASET HAYATIMIZIN BİR PARÇASI
24 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Ak Parti Milletvekili Aday adayı Sabri Uğur dün Tellioğlu Değirmen Kafe’de düzenlediği basın toplantısı ile adaylığına dair konuştu. Eski Belediye Başkanı Uğur, başkanlık döneminden siyaset hayatına kadar pek çok konuya değindi. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun dedi. Başkan Uğur’un söyledikleri ve çok daha fazlasını bugün ve yarınki sayfalarımızda okuyabilirsiniz.
Eski Belediye Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Aday adayı Sabri Uğur , ‘Milletvekili aday adayı olarak neticede müracaatımız söz konusu oldu. Neticede bu müracaat sonrası siyasetin bir ritüeli olan temaslar, ziyaret ve sohbetler olacak ve gereği için yollardayız.’ dedi. Milletvekili aday adayı Uğur, ‘Öncelikli çalışma teşkilat temasları delege arkadaşlarımız mahalle temsilcilerimize yönelik çalışmalar sürüyor. Adaylık tespit usulleri kamuoyu anketleri, mülakatlar, STK ‘lar ile mütalaalar sonucu temaslarımız var. Belediye Başkanlığımızı seleflerimize teslim ettikten sonra kendi işimize döndük. Her ne olursa olsun Balıkesir için elimizden gelen neyse yapmayı amaç edindik. Hayatımızın akışını buna göre belirledik.’ şeklinde konuştu.
SORULARA YANIT VERDİ
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sabri Uğur yanıtlar verdi. Siyaset hayatımızın önemli bir bölümü. Günlük hayatımızda olan bitene alakasız ilgisiz kalamıyoruz. İstişare dediğimiz değerlendirmeler oluyor. Tüm Milletvekili aday adaylarımız olsun kabinde de bürokraside olanlar var. Nasıl katkı sunacaklarsa ellerinden geleni zaten yaparlar. Bir film vardır Olağan Şüpheliler diye Kasabada bir şey olsa 5-6 kişi toplayıp götürüyorlar. Nasıl olsa bunlardan biri yapmıştır diye biride çıkıyor zaten. Bizde kongre, genel seçim, milletvekilliği olsun bir şekilde ortaya çıkıyoruz.’ dedi. Öte yandan 2011 yılı için Balıkesir’de siyaset yaptığımızı kabul etmek gerekiyor. Edip bey 3’ncü dönem için adaydı. Genel Başkan Yardımcımızdı. Benimde hem aile büyüğümdü ve o dönem böyle bir düşünce aklımdan bile geçmedi. Kendisi ile istişareler elbette ki ettik.
NİYET ÖNEMLİ
Hakkımızda hayırlısı olsun temennim bu diyen Uğur, Belediye yönetimi ile ilgili olarak sorulan sorulara Bana bir ağabeyim yetki, kaynak var mı diye aramakla sonuç alamazsın denmişti. Niyete bakacaksınız. Yetki istedikten sonra bulursunuz. Kaynak önemlidir para önemlidir fakat Organize yeteneği, ikna gücü, kural koyma yeteneğiniz her şeyi gerektir. Siyaset dediğiniz şey, zurna yerine de, davul, piyano yerine de geçiyor. İcra makamında iseniz sonuç her şeyin başı ve sonudur.’ yanıtını verdi. İkili ilişkilerin önemine değindi.
BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDEN HATIRALAR
10 Binin üzerinde bana yazılmış mektup ve yanıtlar vardı. Eksik doğru yanlış ne varsa cevap mutlaka Cevap yazdık. İçlerinden hatıralar bile çıkar. Bir mahallede bir genç .Mahalledeki bayana gönül koymuş. Her istediğini yaptım. Bir cep telefonu istedi kredi çektim aldım telefonu diyor.Almış ama kız  gitmiş aynı mahalleden bi,r başkası ile arkadaş olmuş. Diyor ki Başkan Senden bir isteğim var o kızın oturduğu mahalleye benim adımı verir misin?
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.