GündemTürkiye Gündemi
Trend

Sadece Balıkesir’de Yapabileceğiniz 6 Şey

Balıkesir'e Geldim Nereyi Gezeyim nereyi göreyim diyorsan doğru yerdesin. 🧐👇

Sadece Balıkesir’de Yapabileceğiniz 6 Şey, Balıkesir’de en eğlenceli ve çılgın yapabileceğiniz 10 şeyi derledik. Ayrıca yöresel ve turizm bakımından Balıkesir’in ilçelerinde de yapabileceğiniz çok şey olduğunu unutmayın.

Sadece Balıkesir’de Yapabileceğiniz 6 Şey

Y

Kurtdereli Mehmet Pehlivanla Selfie

Balıkesir merkezinde bulunan Kurtdereli Mehmet Pehlivan heykeli ile bir selfieniz olmadan Balıkesir’den dönmeyin! Bu heykel hem tarihi hem de merkezde bulunan en büyük heykellerden bir tanesi. Meydanda bulunması şehre ve insanlara canlılık katıyor

Akcay

Akçay Kordonda Yürüyüş

Bu kordonun özelliği sevdiğiniz insanlarla huzurlu bir vakit geçirmek. Sadece Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapabileceğiniz bu uygulama hem sağlıklı hem de aile, arkadaş bağlarınızı güçlendirebilecek bir aktivite. Kordona giderken gitarınızı almayı da unutmayın!

Skatepark

Skatepark’ta Düello

Avlu ya da Atatürk parkında arkadaşlarınıza meydan okuyun, kaykayınızla ya da patenlerinizle arkadaşlarınızla küçük bir yarış yapabilirsiniz. Ayrıca bu skateparklarda özel dönemeçler ve profesyonel yerler de mevcut.

Uio87

Havran Keşkeği Susurluk ve Ayvalık Tostu

Leziz yemekler olmazsa olmaz, keşkek, Ayvalık tostu, Susurluk tostu mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden. Susurluk ayranı, Balıkesir höşmerimi, Balıkesir Kaymaklısı, Bigadiç tiriti, İvrindi Kuzusu ve daha neler neler.

Sadece Balıkesir’de Yapabileceğiniz 6 Şey
Sadece Balıkesir’de Yapabileceğiniz 6 Şey

Ören Plajında 1 Gün

Ören plajı en temiz ve güzel kuma ve denize sahip yerlerden bir tanesi olsa da Ören plajında bir  gün geçirmenizi mutlaka öneririz. Bu yer Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bulunuyor.

Mangal

Değirmen Boğazında Mangal Keyfi

Ayrıca Balıkesir’de değirmen boğazında mangal yapmayı da unutmayın. Sucuk ekmek ya da tavuk ekmek yapıp yiyebilirsiniz.

Haber: Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu