Balıkesir Merhaba Gazetesi

ŞAFAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ŞAFAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
18 Şubat 2015 - 0:09

Genel

AK Parti İl Binasında dün düzenlediği toplantı ile aday adaylığı açıklamasında bulunan Av Hasan Şafak’ böyle anlamlı bir günde beni yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına başladı.

Toplantının başında Mersin Tarsus’ta katledilen ve cinayete kurban giden Özgecan aslan kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum diyen Şafak, konuşmasını şöyle sürdürdü: Bir kız babası ve hukukçu olarak üzüntümü dile getirmek istiyorum. Mersin Barosunun gösterdiği tutumu takdirle karşılıyorum. Siyasi olarak 2006 yılında şimdiki Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu yönetiminde il yönetim kuruluna girdim. Balıkesir’in tüm teşkilatlarına gitmek sureti ile muhafazakâr demokrat kimliğini eğiticilik görevimle partide tamamladım. Büyükşehir ile birlikte kurulan Karesi ve Altıeylül ilçelerinden Altıeylül ilçesine genel merkez tarafından ilçe başkanı olarak atandım.5 Kasım 2014 tarihine kadar görevimi sürdürdüm.

Kongrede kendi isteğimle aday olmayarak Ümit Demirbaş arkadaşıma görevi teslim ettim.30 Mart seçimleri bana göre Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin en çetin geçen seçimleri olmuştur. Yüzde 45,8 oy oranı ile Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nu koltuğa oturttuk. Oy oranlarımızı yükselttik. Seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. Siyaseten önemli tecrübeler elde ettik. Aday adaylığım için şunu söylüyorum.2006 yılından buyana görev yaptım. Partimin verdiği görev doğrultusunda hareket ettim. Yaptığım çalışmalarla güven kazandım. Sizlerle bir yürüdüm. Önemli bir seçim süreci var. Bu seçimlerin öneminden hareketle Balıkesir’de de siyaset anlayışı değişmeli diyerek aday adaylığımı açıklıyorum. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.