Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Sağdan Sağdan Geliyorlar” Eğitiminin İkincisi Düzenlendi

“Sağdan Sağdan Geliyorlar” Eğitiminin İkincisi Düzenlendi
12 Mayıs 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Turizm ve Seyahat Topluluğu (BATUSET) iş birliği ile “Sağdan Sağdan Geliyorlar 2” adlı eğitim programı gerçekleştirildi.

Maxx Royal ve Voyage Otelcilik Grubu İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktörü, Eğitim ve Yönetim Danışmanı Engin Sezgin’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Voyage Hotels&Maxx Royal Grup İnsan Kaynakları Müdürü Murat Başaran, İnsan Kaynakları ve Eğitim Uzmanı Nur Banu Ünsan’ın yanı sıra, öğretim elemanları ve öğrenciler de dinleyici olarak katıldı.

Etkinlikte konuşan Engin Sezgin, katılımcılara hayallerine ulaşmaları ve başarılı olabilmeleri için düşüncelerini nasıl yönetmeleri gerektiğini anlattı. Küçük oyunlar, beyin okuma ve meditasyon gibi çeşitli uygulamalarla üç oturumda gerçekleştirilen “Sağdan Sağdan Geliyorlar” eğitiminde katılımcılara bilinçaltının gücü teorik bilgilerle ve pratik uygulamalarla anlatıldı. Etkili iletişimde bilinçaltının gücü ve hayal gücünün önemine değinen Sezgin, başarı için iletişimin önemine vurgu yaptı. Sezgin, bilinç ve bilinçaltının birlikte etkili kullanımının, kişinin ideallerine ulaşmak için son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Etkinlikte ayrıca turizm sektöründe doğru bilinen yanlışlar, otellerden görsel örnekler sunularak öğrencilerle paylaşıldı.

Eğitim sonrasında katılımcılara, Turizm Fakültesi tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri ve BATUSET tarafından hazırlanan hediyeler, BATUSET Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Bayram Şahin tarafından sunuldu. Gönen MYO’dan da bir grup öğrencinin katıldığı eğitim sonrasında dinleyicilere eğitim sertifikaları verildi.HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.