Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sağlık Bakanlığı Güncel Tabloyu Paylaştı: Balıkesir’de % 20 Artış Var

Sağlık Bakanlığı Güncel Tabloyu Paylaştı: Balıkesir’de % 20 Artış Var
31 Mart 2021 - 22:14

Sağlık Bakanlığı Güncel Tabloyu Paylaştı: Balıkesir’de % 20 Artış Var

 

Balıkesir’de alınan tüm önlemlere rağmen, yeni vaka sayıları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı (100 binde) 20-26 Mart 2021 tablosunu paylaştı. Ayrıca, Tabloya göre Balıkesir’de bir önceki tabloya göre %20 Artış var.

Tüm Önlemlere Rağmen Artış Sürüyor

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak vaka artışları ile ilgili uyarı mesajları yayınlıyor. Üstelik 4 bin personelle Balıkesir’de oldukça sıkı bir denetim de uygulanıyor. Ancak, alınan tüm önlemlere rağmen, yeni vakalarda artış sürüyor. Ayrıca, bu artış Sağlık Bakanlığının paylaştığı tablolarda da net olarak yer alıyor.

Hastanelerde Olumsuz Etkilenmeye Başladı

Edinilen bilgilere göre, Balıkesir’de vakalarda yaşanan artış hastaneleri de olumsuz etkilemeye başladı. Balıkesir’de vaka artışlarında etkili olan bir diğer etkende, Mutasyona uğramış virüs. Vali Şıldak’ta bu ayrıntıyı kamuoyu ile paylaşmış ve yayılma hızına dikkat çekmişti. Özellikle Covid-19’un oldukça hızlı yayılan İngiliz varyantının etkili olduğunun altını çizmişti. Ayrıca, Balıkesir’de  Covid-19’un tehlikeli olan bir diğer varyantı olan, Güney Afrika mutasyonun olduğu bilgisi de var.

Haber: Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.