EtkinlikGündemSağlıkTürkiye Gündemi

Sağlık Çalışanlarından Vergide Adalet Talebi

Çarşamba Eylemleri Sürüyor

Sağlık Çalışanlarından Vergide Adalet Talebi

Çarşamba Eylemleri Sürüyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, 2024 yılının Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) yüzde 3,18 artış gösterdi. Ancak Enflasyon Araştırma Grubu’nun değerlendirmesine göre, Nisan ayında Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) yüzde 5,02 artarak son 12 aylık enflasyon yüzde 124,35’e ulaştı.

Bu veriler doğrultusunda Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası yetkilileri yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Sağlık çalışanları, vergi adaleti taleplerini ısrarla dile getiriyor. Çalışanların ücretlerinden yapılan vergi kesintilerinin düşürülmesi ve gelirlerinin korunması talepleri her geçen gün artıyor. Her ay giderek artan vergi kesintileriyle, sağlık çalışanlarının yaşam standartları ciddi şekilde etkileniyor.

21 Şubat 2024 tarihinden bu yana her hafta Çarşamba günleri düzenlenen eylemlerde, hükümetin dikkati çekiliyor. “Vergide Adalet İstiyoruz” eylemlerinde, kamuda yapılan israf ve şatafata dayalı harcamalar da sorgulanıyor. Hükümete yöneltilen sorular cevapsız kalmış durumda.

Sağlık çalışanları, vergi kesintilerinin her ay sabitlenmesini ve en fazla yüzde 15 oranında olmasını talep ediyor. Bu taleplerini karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirten Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası yetkilileri, tüm çalışanları ve vergi mağduru halkı mücadelelerine katılmaya çağırıyor.

Atatürk Şehir Hastanesinde El Standı Hastayı Memnun Etti

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu