Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLERİ SÜRÜŞ

SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLERİ SÜRÜŞ
12 Mart 2016 - 0:19

Genel

SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLERİ SÜRÜŞ

TOKİ 112 İstasyon ve Personel Eğitim Salonu Açıldı.  İl genelinde 44 112 istasyonu, 1 adet deniz ambulansı, 57 adet tam donanımlı 112 ambulans bulunuyor. 5 adet 0 km ambulanslar dün hizmete girdi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz ‘Açılışı gerçekleştirilen üç birimin yapım işleri 45 gün gibi bir sürede tamamlandı. 112 istasyonumuz 30 günde tamamlanarak 48.620 liraya, Eğitim salonu ve diğer alanların yapı ve düzenleme işleri 45 günde tamamlanmıştır. Bu 45 günlük süre içinde yapımı gerçekleşen tüm hizmet birimlerimiz 177.658 Türk Lirasına mal oldu’ dedi.

 

SAĞLIKÇILAR EĞİTİMDE

Acil sağlık hizmetleri kapsamında hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini planlama ve yürütme görevini ifa eden Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünce dün açılışı gerçekleştirilen eğitim salonunda personel yerini aldı. TOKİ 112 istasyon ve personel salonu hizmete girdi. Sağlık alanında son 10 yılda çok önemli gelişmeler kat edildiği belirtilen konuşmalarda Hava ve deniz ambulansları artık yurdumuzun her köşesinde hizmet verebilir durumda denildi. 35 hekim, toplam 481 çalışan ile hastalara hizmet verilecek. 2015 yılında 92bin225 hastaya ambulans hizmeti verildi. Balıkesir İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz’ Bugün 1 Adet 112 istasyonu, 1 adet eğitim ve toplantı salonu, 1 adet ambulans otoparkı açılışını yaparak 112 hizmetlerimize kazandırdık. Tüm mesleklerde olduğu gibi, acil sağlık hizmetleri çalışanlarının da bilgilerinin sürekli güncellenmesi, hizmet içi eğitimlerinin etkili ve süreklilik arz etmesi, hizmetlerin kaliteli sunumu açısından çok önemli. Bu yüzden 112 çalışanı, hekim, acil tıp teknisyeni ve paramediklerimize yıl boyunca uygulamalı olarak; sertifikalı 50 uzman eğitimci tarafından; temel ilkyardım eğitimi, travma ve resüsitasyon eğitimi, çocuklarda ileri yaşam desteği eğitimi, erişkin ileri yaşam eğitimi, ambulans sürüş teknikleri eğitimleri düzenlenmektedir. Tüm çalışanlarımız mutlaka bu eğitimlere katılıyor’ dedi.

TOKİ’DE 4 KOLDAN SAĞLIK

‘Açılışı gerçekleştirilen 112 istasyonu TOKİ ve çevre yerleşim alanlarına hizmet veriyor.112 istasyonları, 24 saat kesintisiz hizmet veren çalışma alanı olması nedeniyle bir çalışanın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzende ve konforda inşa edildi.Sağlık hizmetlerinden faydalanan her birey hizmetin en iyisine layık, keza çalışanlarımızda en iyi ortamlarda çalışma hakkına sahip. Bu nedenle istasyonlarımızın tümünü yenilemek ve koşullarını iyileştirmek için çalışmalarımız devam ediyor’

Müdür  Kocaöz, Açılışı gerçekleştirilen üç birimin yapım işleri 45 gün gibi bir sürede tamamlandı. 112 istasyonumuz 30 günde tamamlanarak 48.620 liraya, Eğitim salonu ve diğer alanların yapı ve düzenleme işleri 45 günde tamamlanmıştır. Bu 45 günlük süre içinde yapımı gerçekleşen tüm hizmet birimlerimiz 177.658 Türk Lirasına mal oldu’ dedi.

YAŞAMA YOL AÇAN ETKİNLİK

112 Acil Sağlık Hizmetleri olarak 2015 yılının son aylarında “yaşama yol ver” kampanyası başlatıldı. Bu kampanya çerçevesinde 17 okulda, 4bin160 öğrenciye  minik 112 programı ile acil sağlık hizmetlerinin tanıtımı ve 112’nin doğru aranması eğitimi verildi. Aynı program ile taksi durakları gezilerek şoförler, ambulans sirenini duyduklarında araçlarını sağa çekerek yol vermeleri ve ambulansın hemen arkasından takip etmemeleri konusunda uyarıldı. Alışveriş merkezi ve kent meydanında stant kurularak, vatandaşlarımız 112’yi gereksiz aramamaları konusunda uyarıldı. Hatlar dolu olduğu için 112’ye ulaşılamadığında, hatta bekleyen ihtiyaç sahibinin, kendi yakınlarının da olabileceğinin unutulmaması gerektiği anlatıldı.TOKİ’de dün yapılan açılışa Vali Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan,İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr.Servet Kocaöz, bazı ,İl Müdürleri ve sağlıkçılar katıldı. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.