Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAĞLIK İÇİN SÜT İÇİN

SAĞLIK İÇİN SÜT İÇİN
10 Şubat 2015 - 0:05

Genel

İköğretim öğrencilerine okul sütü dağıtımı başladı

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, öğrencilere süt dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlıkları’nın işbirliğiyle yürütülen ‘Okul Sütü’ programı kapsamında Atatürk İlkokulu’nda süt dağıtım töreni düzenlendi.

Özel Anaokulu, anasınıfı ve bazı liselerin bünyesinde bulunan uygulama sınıfı öğrencilerine, ilkokul 1,2,3,4.sınıf öğrencilerine yılın ikinci yarısından itibaren başlamak üzere okul sütü dağıtımına başlandı.

Okul sütü dağıtım töreni merkez Karesi ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulu’nda yapıldı. Törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve daire müdürlüleri katıldı.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, “2. yarıyılda tüm öğrencilere başarılar diyorum. Süt dağıtımı öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma amacıyla başlamış olan bir proje. Biz de ilimizde eğitim ve öğrenim gören 64 bin öğrenciye bu proje kapsamında sütlerini dağıtacağız” ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından Vali Yaman, öğrencilerle sohbet ederek süt ve hediyeler dağıttı.

64 bin 108 öğrenci yararlanacak

Balıkesir İli genelinde okul sütü programından 64 bin 108 öğrenci faydalanılırken, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün sınıf öğretmenleri tarafından okul sütü dağıtılacak.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.