Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sağlık-Sen: Kırmızı çizgimiz yıpranma payı

Sağlık-Sen: Kırmızı çizgimiz yıpranma payı
06 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Genişletilmiş İl Divanı toplandı

Sağlık iş kolu çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü Sağlık-Sen Genişletilmiş İl Divanında konuşan Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, “yıpranma payı ve döner sermayelerin emekliliğimize yansıtılması için girişimlerimiz devam edecek” dedi.

Sağlık-Sen genişletilmiş il divan toplantısında sağlık iş kolu çalışanlarının sorunları, sendikal sorunlar görüşüldü. Toplantıda güncel ülke sorunları da gündeme geldi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Yücel Et Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya Sağlık-Sen Genel başkan yardımcıları Abdülaziz Aslan ve İdris Baykan, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileriyle üyeler ve Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Mustafa Akbıyık da katıldı. Sağlık-Sen Şube başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, konuşmasında sağlık çalışanlarının yıpranma payı ve döner sermaye gelirlerinin emekliliğe yansıması haklarının ‘kırmızı çizgileri’ olduğunu söyledi.

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından Sağlık-Sen Ömer Seyfettin Çelebi açılış konuşması yaptı. Konuşmasına Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allahtan rahmet diliyorum diyerek başlayan Çelebi “Geçmişte nasıl vesayete geçit vermediysek, bugünde ülkemizin huzurunu bozmak için çabalayanlara karşı tavrımız aynıdır.” dedi. Sağlık- Sen’ in sendikal kazanımlarından bahseden Çelebi “ 3 yıldır yetkili sendikayız. Geçen bu 3 yılda yüzlerce kazanımı sağlık çalışanları için elde ettik ve etmeye de devam edeceğiz” dedi. Sağlık çalışanlarının yıpranma hakkına da değinen çelebi “kırmızı çizgimiz olan yıpranma payı ve döner sermayelerin emekliliğimize yansıtılması için girişimlerimiz devam edecektir. Bu iki yasanın en kısa sürede çıkmasını sağlayacağız” dedi.

Divanda selamla konuşması yapan Sağlık-Sen Genel başkan yardımcısı İdris Baykan sendikal kazanımları ve Ağustos ayı içerisinde imzalanacak toplu sözleşme hakkında sağlık-sen üyelerini bilgilendirdi.

Divan sonrası, şube yönetimi ve genel başkan yardımcıları, Susurluk da görev yapan bir hemşirenin vefat eden babasına taziyeye gittiler. (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.