Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAĞLIKLI BİREY OLMANIN YOLU

SAĞLIKLI BİREY OLMANIN YOLU
22 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Çiğdem Batubey Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencileri mutluluğun formülünün sevgi ile açılan kalp gözü olduğunu ve umudun yitirilmeyerek nice mutluluklar yaşanıp yaşatılabileceğini belirttiler.Aile,arkadaş,komşu ve toplumda yaşayan her bir bireyin mutluluğunun formülünün önce kendilerini sevmek ve bu sevgiyle birlikte büyük küçük herkesi, her canlıyı sevmekten geçtiğini söylediler.

Değerler Eğitimi projesi ile yardımlaşma,hoşgörü vb konuları dile getirerek günümüzde daha fazla iletişimin sağlıklı hale gelmesine vesile olacak bu sözcüklerin kullanılması ve anlamları ile birlikte uygulanması ile mutlu birer toplum olmanın yolunun sağlamlaştırılması amaçlanıyor.Sevgiyle büyüyen çocuklar topluma faydalı birer birey olarak büyümenin keyfini, arkadaşları,aileleri ve komşuları ile geleceği mutluluk üzerine inşaa etmenin kendi çaplarında faaliyetlerini yürütüyorlar.Kimi zaman resimlerle ,şiirlerle ve sözcüklerle davranışlarına da yansıtarak yaşatmaya çalıştıkları her türlü olumlu sözcüğün mutluluk çemberinde çalışmalarını okullarında yürütüyorlar.

MERVE ÇALIŞKAN: Sevgi bana karşı davranılan hoşgörüdür. Bana arkadaşlarım hep sevgi ve hoşgörü gösterir.
HİLAL TEKGİYİK:  Sevgi benim için mutluluktur. Sevgi insanlar için çok önemlidir. Sevgi olmasaydı hiç kimseyle iyi geçinemezdik herkes kavga eder ve mutsuz olurdu. Benim için en çok aile sevgisi önemli. Onlar olmazsa ben çok mutsuz olurdum. Çünkü onları çok seviyorum.
EBRU ÖZCAN: Benim için sevgi demek, onunla olduğumda güldüğümde eğlendiğimde mutlu olduğum insana karşı hissettiğim histir.
GÖKHAN MOKAN: Sevgi deyince aklıma kardeşlik geliyor.
EREN AÇAN: Sevgi denilince aklıma arkadaşlarım geliyor. Arkadaşlarımla geçirdiğim zaman, oynadığım oyunlar geliyor.
BEYZA AKKUŞ: Sevgi denildiğinde benim aklıma gelen ilk şey mutluluk ve umuttur. Bence sevgi paha biçilmez bir duygudur. Çünkü bu hayat sevgisiz umutsuz ve beklentisizlik ile hayatımızda büyük boşluklar yaratmış olacağız.
DENİZ ÖLÇER: Sevgi sevmek ve sevilmek demek.
EREN ÖZLÜ: Sevgi: Yardımlaşma, hoşgörü, insan sevgisi, hayvan sevgisidir. Bunlar geliyor aklıma. Bir hayvanı sokakta bırakmak ne kadar kötü bir şey. Oysaki böyle hayvanları alıp veterinere götürsek çok iyi olur. Günümüzde insanlar hiç iyi bakmıyor hayvanlara.
NURSENA ZENGİN: Sevgi bence çok büyük bir şey. Herkese hissedemeyeceğin herkeste tadamayacağın bir duygu.
BARIŞ ALKAN: Hayvanları çok severim. Mesela kedi ile köpekleri severim. Ama en çok kuşları severim. Benim evde bir tane var. Çok konuşuyor. Cici kuş diyor minik kuş diyor. Daha çok şey diyor ama bazı hayvanlara üzülüyorum. Bazı köpekler zehirlenerek ve yer kapladığı içi bazı köpekleri öldürüyorlar. Onların hepsini evime alıp beslemek istiyorum ama yerim olmadığından alamıyorum. İşte bu yüzden hayvanları seviyorum.
FATMA NUR DOĞANCI: Sevgi diyince benim aklıma mutluluk huzur güven sıcak sevgi dolu ailem. Sevdiğim değer verdiğim arkadaşlarım aklıma gelir. Sevgi sadece duygular değil saygıyı ve sevgiyi kapsayan her şeydir. Hayvanlar bitkiler çiçekler dünyadaki herşeydir sevgi. Karşısındakine sevgi gösterirsen senin ona değer verdiğin anlaşılır. Sen sevgi gösterirsen eminim ki bir gün karşılığını alırsın.
MÜNEVVER HOCAOĞLU: Bence sevgi kardeşlik demektir.
DİNÇER ÜSTÜN: Sevgi deyince aklıma arkadaşlarımla yaptığım şeyler geliyor. En sevdiklerim arkadaşlarım.
HAZIRLAYAN: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.