Balıkesir Merhaba Gazetesi

Şahit bulamıyor

Şahit bulamıyor
10 Kasım 2014 - 0:21

Genel

Eski İzmir yolu üzerinde 1 yıl önce motorsikletin çarpması sonucu 6 kez ameliyat olan üniversite öğrencisi Sultan Deveci, mahkemede görgü tanıklığı yapacak kimseyi bulamadı

18 KASIM sabahı biten dersinin ardından Çağış Kampusü’nden evine otobüs ile dönen Sultan Deveci, daha önce Şifa Hastanesi olan şu anki Sevgi Hastanesi karşısındaki otobüs durağında inerek 2 arka sokaktaki evine gitmek için karşıdan karşıya geçmek istedi. Orta refüjde bekleyip araç trafiğinin sakinleşmesini bekleyen Sultan “Bir kaç araç vardı, onların geçmesini orta refüj üzerinde bekledim. Sonra nasıl geldiğini göremediğim bir motorsiklet hızla bana çarptı ve savruldum. Gözümü iki gün sonra açabildim” dedi.

KİMSE YARDIMA KOŞMADI

Sultan’ın babası Ali Deveci, kızının yardımına koşan tek kişinin arka sokaktan gürültüyü duyup gelen bir bayan olduğunu söyleyerek “Hastane önü olmasına rağmen kimse dönüp bakmamış bile. O gürültü ve sesin duyulmaması mümkün değil. Motorun parçalarını ben toplayıp teslim ettim. Çok sonra tesadüfen bi bayan kızının kazasını gördüğünü ve mahkemeye geleceğini söyledi ancak bir daha ona ulaşamadık” dedi.

KAMERA KAYDI YOK

Hastane ve eczanelerin güvenlik kayıtlarını araştıran polisin hiçbir görüntüye ulaşamadığını ifade eden Ali Deveci, tek kaydın Kurtdereli heykeli mevkiinde belediye otobüsünün kamerasından o saatte o istikamete gelen motorun görüntüsüne ulaşıldığını söyledi. Deveci “Aynı motordan Balıkesir’de 2 tane olduğu tespit edildi. Sürücü o gün kız arkadaşı ile birlikte motorun üstündeymiş. Ancak defalarca inkar ettikten sonra ifadesini değiştirdi ve ‘Bendim, ancak farklı bir bölgede kaza oldu’ demeye başladı” diye konuştu.

‘HAKLIYKEN HAKSIZ OLDUK’

Ali Deveci, yaya geçidi mesafesi nedeniyle ifadesinde hastaneye daha yakın yerde kaza yapıldığı üzerinde ısrarcı olunduğunun altını çizerek “İlk çarptığı yer yaya geçidine uzak. Bu yüzden sürekli ifade değiştiriyorlar. O gün onlarca insan kazayı gördü ama şahitlik etmek isteyen kimse henüz çıkmadı. Bu hafta mahkememiz var. Kızımın hayatı alt üst oldu. Aylarca acı çekti. Bizim insanımız bu kadar duyarsız olabileceğine inanmak istemiyorum” yorumunda bulundu.

HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.