Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAHNESİ DE İNSANLIĞI DA 10 NUMARA

SAHNESİ DE İNSANLIĞI DA 10 NUMARA
13 Eylül 2014 - 0:05

Genel

SAHNESİ DE İNSANLIĞI DA 10 NUMARA

Kurtuluş etkinliklerine katılarak Dursunbey’i fetheden Baha Dursunbey’e, sevenleri ise Baha’ya hayran kaldı.

04

Bahattin Gündoğdu ya da bilinen ismiyle kısaca Baha, Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından. “Müziğe profesyonel anlamda girişim aslında bir barda gitar çalarak oldu” diyen sanatçı okurları ve hayranları için MERHABA’YA konuştu.

Baha ile söyleşimizde Baha ailesinin müziğe olan yakınlığından ve kendisiyle bütünleşen müzik aşkının bestelerle buluşmasından bahsetti. Pop  müziğinin sevilen sesi Baha “Ailemde müziğe yakındı. Annemin sesi çok güzeldir. Ablam da müzik öğretmeni. Bizde aile olarak fazlası vardı. Her evde şarkılar söylenir ama annemin sesi özeldir” dedi.

Annesi Suat Sayın’ın ‘Bitmeyen Çile’ şarkısını çok seven Baha, albümünde o şarkıyı ud ile okuma şansı bulmuş. Müziği bir yaşam biçimi olarak gördüğünü, iş olarak hiç bir zaman görmediğini dile getiren usta müzisyen, müzik öğretmeni olduğunu ama hiç öğretmenlik yapmaya fırsat bulamadığını daha çok bestelerinin peşinden gittiğini söyledi.

HERKES İŞİYLE ÖNDE OLMALI

Dursunbey’e geldiğinde halkın samimiyetini fazlasıyla hissetiğini söyleyen Baha, “İnsanlardan samimiyeti hissettirdiğinizde, karşılığını alıyorsunuz. Birçok yerde karşılaşıyoruz bu samimiyetle ama Dursunbey için farklıydı bu samimiyet diyebilirim. 15 yıl oldu. Kamera objektif değil doğal hayatı tercih ettim hep. Yıllar önce Çandarlı konseri yapmıştık. O dönem farklı bir dönemdi. Güzel yıllar olarak hatırlıyorum.Sanatçı statüsünü kişiler farklı kullanıyor daha üstünmüş gibi bir algı oluyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Piyasaya baktığınızda net olarak görüyorsunuz.Yaptığı işle değil de yarattığı sansasyonlarla çok rahat bir şekilde gündemde kalabiliyor.Oysaki herkes işiyle önde olmalı.Yetenekli kardeşlerimiz var ben onların temsilcisi olarak görüyorum kendimi” diye konuştu.

AİLEM HEP DESTEK OLDU

Öğretmenlikten ziyade sadece müzikle ilgilenmesinin ailesi tarafından asla yadırganmadığını, aksine destek olduklarını dile getiren kadife sesli sanatçı “Öğretmenlik hayatınızı adamanız gereken bir meslek fakat ben, varolan birikimlerimin arkasında durmalıydım. Çalıştığım yerler bana bu cesareti verdi” dedi.

Hayranları ve Balıkesir’e mesaj veren ünlü pop müzik sanatçısı BAHA

“Buraya bir kez daha mutlaka gelmek isterim. Tüm dinleyenlerimize sağlık ve sıhhat dilerim. Birçok yere gidiyoruz buradaki keyifli çalışmamız güzeldi. Uykusuz gelindi ama devam edelim program sürsün diyen bakışlar vardı. Balıkesir’i seviyorum” dedi. Ünlü sanatçı “Annemiz babamız statüden, sahip olunan şeylerden çok,  bize  insani taraflarına kıymet vermemizi öğretti. İnsanı sevmek lazım. Sevgiyi bekliyorlarsa, alkışlıyorlarsa bu bir onurdur. Sevgidir konser alanlarına insanları getiren, değer vermek lazım. İçten gelir bunun yapmacığı olmaz” diyerek hem insanlığını hem de sanatçı kimliğini konuşturdu. Dursunbeylileri bir kez daha kendine hayran bırakan sanatçı uzun süre ayakta alkışlandı.

HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

BAHA  Kadife sesli sanatçı olarak gönüllerde taht kurmuş, Romantik prens olarak anılmıştır. Öyle ki aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur. Sanatçı, 1999 Haziran ayında Aşkın Tebessümü adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Aşkın Tebessümü albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı birçok ödül almıştır. Aynı zamanda Baha’yada yılın sanatçısı ödülünü getirmiştir. 2000 Aralık’ında Aşk Olmazsa adlı 2. albümünü çıkarmış ve bu albümde makamsal öğeler içeren “Canım Sevgilim” adlı hit şarkısı ile dinleyici kitlesini genişletmiştir. 23 Ocak 2003 günü Aşk Acısı adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlamıştır. 2003 yazında “Aşkın Tebessümü”, “Aşk Olmazsa” ve “Aşk Acısı Konserleri” adı altında Türkiye ve Avrupa turnesi gerçekleştirmiştir.13 Nisan 2005’te Aşk Rüzgarı adlı dördüncü albümünü çıkarmıştır. 14 Mart 2007’de Aşk Yemini adlı albümünü, yaklaşık bir yıl sonra ise, 16 Mayıs 2008’de Firari Aşk adlı albümünü çıkarmıştır. 2010 yılında Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman ve son olarak 2013 yılında çıkardığı Aşk Baha’ne albümlerinin ardından müzik kariyerine devam etmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.