Balıkesir Son Dakika HaberleriGündem

Sahte İnternet Siteleriyle 40 Kişiyi Dolandırdılar

Erdek ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sahte internet siteleri üzerinden 40 kişiyi dolandıran şüphelilerin adresine operasyon düzenlendi. 

Sahte İnternet Siteleriyle 40 Kişiyi Dolandırdılar

Sahte Internet Siteleriyle 40 Kisiyi Dolandirdilar 1
Sahte İnternet Siteleriyle 40 Kişiyi Dolandırdılar

40 Kişiyi Dolandırdılar

Erdek ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyon sonucunda, şüphelilerin sahte internet siteleri üzerinden oto yedek parça satışı ve villa kiralama vaadiyle 40 kişileri yaklaşık 300  bin TL dolandırıldığı tespit edildi.

4 Şüphelinin Peşine Düşüldü

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yürütülen operasyon kapsamında, bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık suçu işledikleri belirlenen toplam 4 şüphelinin peşine düşüldü. Bu süreçte, halen cezaevinde bulunan bir şüpheli de dahil olmak üzere toplam 4 kişinin faaliyetleriyle ilgili detaylı inceleme yapıldı.

Sahte Internet Siteleriyle 40 Kisiyi Dolandirdilar 2

Eş Zamanlı Olarak 4 Adrese Operasyon Gerçekleşti

30 Nisan 2024 tarihinde sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda, 12 ekip ve 35 personelin katılımıyla eş zamanlı olarak Bursa, İstanbul ve Gaziantep illerindeki 4 adrese baskın düzenlendi. Bu baskınlar sonucunda, aralarında operasyon öncesi cezaevinde bulunan bir şüphelinin de bulunduğu 3 hedef şüpheli yakalandı.

Şüphelilere Ait Varlıklara El Konuldu

Aramalarda, şüphelilere ait olduğu belirlenen 1 adet lüks otomobil ve çeşitli dijital cihazlar ele geçirildi. Bunlar arasında 1 adet flash bellek, 4 adet akıllı telefon, 4 adet sim kart ve 1 adet laptop bilgisayar bulunuyordu. Ayrıca, şüphelilerin suç gelirlerini aklamalarını önlemek amacıyla 5549 sayılı kanun kapsamında tedbir kararı uygulandı.

Sahte Internet Siteleriyle 40 Kisiyi Dolandirdilar 3

Cezaevine Gönderildiler

Gözaltına alınan şüpheli şahıslar, 2 Mayıs 2024 tarihinde çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklandı. Operasyon sonucunda ele geçirilen delillerle birlikte, dolandırıcılık suçundan zarar gören vatandaşların hakları korundu.

Haber: Bülten

Balıkesir’de 7 Şüpheliye Rüşvet ve İrtikap Operasyonu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu