Balıkesir Merhaba Gazetesi

SAHTE TEBESSÜM YASAK

SAHTE TEBESSÜM YASAK
29 Kasım 2014 - 0:02

Genel

Güre Huzurevinde sahte tebessümler yasak. Yaşlıların bakımı için gerekli olan aile ortamı ve sağlık koşullarının dört dörtlük uygulandığı yaşam merkezinde işletme sahibi Necdet Aydoğdu ‘tüm yaşlılarımız değerli ve bizim için önemli’ dedi.

İşletme sahibi Necdet Aydoğdu, Huzurevinin Güre’de açılış hikâyesini ve verilen hizmeti MERHABA’ya şöyle açıkladı. ‘2011 Yılında eski Güre yeni Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın fikri ile ortaya çıkan bir huzurevi burası. Güre’de turizm alanı olma çalışmaları ile yoğun çaba sarf ettiği dönemlerde kalacak bir otelin olmadığı zamanlarda bu iş düşünüldü. Başkan o zaman ‘Bölgemizin bir kısmı jeotermal ısınıyor. Oteller oldu. Tatil köyleri var. Ama bir eksik var’ dedi. Nedir? Diye sorduğumuzda ‘yaşlarımız için huzurevi’ dedi. Buranın Maliyeti 3,5milyonu buldu. Yaşlı bakımı zor bir iş. İyi bakım ve kaliteli hizmete bakar. 28 kişi ile Mayıs ayında başladık şimdi 50 oldu sayımız. Fiyat politikasını maliyete göre ayarladık. Önemli olan yaşlılarımızın mutluluğu. Bizde insan olmanın gereği neyse ve ne gerekiyorsa huzuru buraya taşıdık.

GAYEMİZ HUZUR

Kurumda Bakım Hizmetlerini anlatan Aydoğdu 24 saat hizmetteyiz ve bu koşulla,24 saat hemşirelik, 24 saat bakıcılık, haftada 1 gün rutin nörolog dr kontrolü, haftada 1 kurum hekimi, hafta içi her gün dahiliye uzman hekimi, gereğinde 24 saat hekim desteği veriliyor ’dedi. Aydoğdu konuşmasında birlikte yenen yemeklerin günde 3 ana, 2 ara öğün – istenildiğinde kişiye özel menülerle uygulandığını söyledi. Ve şöyle devam etti: Gereğinde yemek yedirmek, kişisel hijyen gereksinimlerinin karşılanması, kuaförlük hizmeti, psikolog hizmeti, multi dsipliner ekiple hazırlanmış kişiye özel bakım planı çerçevesinde hizmet programı, gezi, eğlence, yoga, doğum günleri gibi sosyal aktiviteler, fiziksel ve zihinsel egzersizler (günlük sabah sporu yada pasif egzersizler, bulmacalar, resim yapma, el becerilerini geliştirici faaliyetler),ihtiyaç halinde laboratuvar tetkikleri gibi tüm tıbbi gereksinimlerin karşılanması burada rahatlıkla yapılabilir gayemiz yaşlılarımızın huzuru ve iyi bakım hedefi’.

YAŞLILARIMIZ İÇTENLİĞİ HİSSEDER

Biz yaşlılarımızın sağlıklarını mutluluğunu önemsiyoruz. Doktorlarımız, hizmetlilerimiz bu konuda sağlık ve mutlulukları için gerekeni yapar. Yapmayanda gider diyen İşletmeci Aydoğdu Tıp doktorlarımız hemşireler negatif durumlara zaten acil müdahale ediyor. 112 Acil müdahale için ne gerekiyorsa burada yapılıyor. Gece ve gündüz kameralardan takip edilir. Yaşlımızın en ufak bir rahatsızlığında görürüz. Müdahale ederiz diyerek yaşlılarımızın her zaman yanındayız mesajını verdi. Aydoğdu şöyle konuştu: Körfez hastanesi ile anlaşmalıyız. Anında onlarda sağlık yönünden tomografi v.s ne çekilecekse yapar. Evde bile bu kadar hassas bakım yapılamaz bunu böyle düşünüyorum. Evde ben kendim anne babama bu kadar ilgiyle sağlığıyla hizmet edemem. Ama burada hepsi mevcut. Yaşlılarımız için ayrı birimlerimiz var. Kalite bakım ve hizmetle ölçülür. Bizim yerimizde bir tek havuz yok. Fiziki şartlar mükemmel. Sahte tebessüm yasak. Yaşlılarımız ve çocuklar içtenliği ve samimiyeti en fazla hissedenlerdir. Yaşlılarımızda artık daha hassas bir dönemden geçiyor. Burada içten ve samimi olmazsanız hissedilir. Nasılsın? diye soruşunuz bile öylesine mi yoksa gerçekten onu düşünerek mi sorduğunuzu anlarlar. Ben kendimde huzurluyum çünkü huzuru yaşatabiliyoruz ve yaşlılarımıza teşekkür ediyoruz. Onları seviyoruz.

HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK FOTO:DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.