Balıkesir Merhaba Gazetesi

 ‘SAİF BOYA’SİZE ÖZEL

 ‘SAİF BOYA’SİZE ÖZEL
15 Mayıs 2015 - 0:03

Genel

Binaların iç ve dış cephelerin de farklı teknikler ve yeni tarzlar geliştirilmeye devam eden Balıkesir Distribütörü Saif Boya işletmecisi Emin Kaya müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışı ile hizmetini sürdürüyor.

Türkiye de boyacılıkla uğraşan ustaların yabancı olmadığı bir marka olan SAİF boya, Türkiye’nin pek çok şehrinden sonra Balıkesir de de farkını hissettirdi. Türkiye de yaygınlaşan dekoratif boya yöntemi SAİF Boya ile, Balıkesir de ki binalarda ayrıcalığı hissedecekler.

SAİF Boyanın Balıkesir bölge temsilciliğini yürüten M. Emin Kaya 2003 yılında inşaat ve taahhüt işleri daha sonra 2012 yılı itibariyle konut sektörüne girmeye karar verdikten sonra 2012 yılının başında Sıtkı Yırcalı Caddesinde “Defne evleri 1” projesini başlatarak, 9 ay gibi kısa bir sürede projeyi hayata geçirdi. Şu an ise defne yapının yanı sıra SAİF boyanın Balıkesir distribütörlüğünü yürütüyor.

SAİF boya Balıkesir de

SAİF boyanın Balıkesir Distribütörü M.Emin Kaya iş yaşamını değerlendirdi ve şöyle konuştu:“2014 Mayıs ayı itibariyle Müstakil İş Adamları Derneğinin (MÜSİAD) yeniden yapılanma faaliyeti kapsamında kurucu olarak Balıkesir Müsiad’ da göreve talip oldum. Bu esnada Müsiad Genel Merkez teşkilatlanma başkanı ve aynı zamanda SAİF boyanın sahibi olan Soner Meşe beyle tanışma imkânı bulduk. Kendisi ile görüşmelerimizde Balıkesir de bir distribütörlük kurmayı ve bir arayış içersinde olduklarını söyledi. Bizde bu anlamda kendisiyle bir anlaşma içerisinde 15 Kasım 2014’ te İstanbul da yapılan Müsiad Fuarında prensip anlaşmasına vararak ön bayilik sözleşmesini imzaladık. Akabinde 4 aylık bir süreç içerisinde hazırlıklarımızı tamamlayarak 18 Nisan 2015’ten bu yana Balıkesirlilere hizmet vermekteyiz.”

Balıkesir de bir ilk

M.Emin Kaya, “SAİF Boya ağırlıklı olarak dekoratif boyalar üzerine satış yapan bir marka. Saif Boya İtalyan menşeli bir boya olup, 1997’ de Türkiye’ ye iştigal etti. Dekoratif boyaların yanı sıra inşaatlarda kullanılan iç cephe, dış cephe boyalarının da satışını yapmakta. Dekoratif Boya Saif boya ile beraber önceden beri var olan bir sistem ama Balıkesir de daha yeni tanınmaya başlayan bir yöntem” dedi.

 HEDEF YÜZDE 100 MEMNUNİYET

SAİF boya Balıkesir distribütörü Kaya, “Balıkesir bu zamana kadar klasik sınırlar içerisinde kaldığından dekoratif boya tarzıyla uğraşmaya kimse cesaret edememiş, yapamayız, altından kalkamayız demişler. Çünkü dekoratif boya özel bir yöntem ve yetenek gerektiren bir yöntem. Düz boyama stiliyle yapılabilecek bir şey değil. Şu anda Balıkesir merkezde 8 noktada, Edremit körfez bölgesinde 7 noktada ürünlerimiz satılmakta. Saif boya olarak ne kadar tanındığımız bilindiğimiz önemli değil. Nasıl tanındığımız ve ihtiyaçlara cevap verebiliyor muyuz, bizim için önemli olan şey bu. Hedefimiz yüzde yüz müşteri memnuniyeti”dedi.

SAİF KÖKLÜ BİR MARKA

Bilinen markaların SAİF boya ile rekabet edemeyeceğini belirten M. Emin Kaya “ Bu alanda SAİF Boya Türkiye de sayılı firmalardandır. Eski ustalar SAİF boyayı çok iyi biliyor. Saif boya köklü bir markanın eseri.”

BOYA İLE EFEKT VERİLEBİLİYOR

Dekoratif boyanın düz boyadan ayrımını anlatan M. Emin Kaya “ Ürünlerimiz tamamen özel tasarımlardan oluşmaktadır. Her boyanın kendi içinde çeşitli efektleri ve kendine has kullanılan aparatları var. Siz boyalara istediğiniz efekti verebiliyorsunuz. Dalgalandırmalarını, parlaklığını siz yönlendirebiliyorsunuz. Dekoratif boya duvarda bir hareketlilik ve daha şık daha farklı bir ortam sunuyor. Dekoratif Boya Duvar kâğıdının alternatifi olan bir şey ve şöyle bir gerçek var çoğu duvar kâğıdında dekoratif boyanın efektleri taklit edilmiştir” dedi.

“Sadece reklam parası ödüyorsunuz”

SAİF boyanın Balıkesir bölge temsilcisi M. Emin Kaya “ Reklamlarda sık duyduğunuz boya markalarına sadece reklam parası ödüyorsunuz. SAİF Boya’nın dekoratif boya haricinde inşaatlarda kullanılan düz renk boyaları da olduğunu belirtmiştik. Ben kendim aynı zamanda inşaat işleriyle de uğraştığım için aradaki farkı çok rahat görebiliyorum. Reklamlarda sıkça bahsedilen boyaları da inşaatlarımda kullandım, SAİF boyayı da ve emin olun ki ikisi arasındaki fark bariz bir şekilde meydana çıkıyor. Ayrıca başka bir konu daha var, reklamlarda adını sıklıkla duyduğumuz boya firmalarından boya aldığımızda misalen dış cepheyi boyarken 1 teneke boya ile kırk beş veya elli metrekare alanı anca boyayabildik, Saif boya ile aynı oranda kullanılan boya ile 90 metrekare alanı boyadığımızı gördüm. Ondan sonra bütün iç ve dış cepheyi SAİF’ e çevirme kararı aldım” dedi. Kaya “ SAİF boya fiyat olarak da uygun olan bir boya, Ki dekoratif boya olarak Balıkesir şartlarında kıyaslayabileceğiniz bir rakibi de yok. Ona rağmen fiyatları çok uygun. Sadece dekoratif boya biraz daha fazla işçilik istediği için işçilik aşamasında fiyatlar biraz daha fark edebiliyor” dedi.

Sanatsal İfadeler ‘SAİF’

Dekoratif boyanın ince işçilik gerektirdiğini belirten M. Emin Kaya “Her ürünün belli süreleri var, düz boyalar gibi direk boyadınız ve bitti gibi bir durum söz konusu değil. Mesela önceden her yeri boyuyorsunuz belli bir bekleme süresi var, o süreden sonra efekt veya desen verebiliyoruz. Bu süre yaz ve kış mevsimlerine göre değişkenlik gösteriyor. Bu bağlamda biz ustalarımızı İstanbul’a belli periyotlarla eğitime gönderiyoruz. Ustalarımız gerekli uygulama eğitimlerini alarak boyuyorlar. Dekoratif boya düz boyacılıktan ziyade biraz sanatsal iş. Zaten SAİF’ in açılımı Sanatsal İfadeler. Bu işi günlük yevmiye mi kurtarayım mantığıyla yapamazsınız. Bu iş biraz ince işçilik ve sabır gerektiriyor” dedi.

Eski ustalar SAİF boyayı bilirler

Balıkesir Distribütörlüğünü yeni aldığı dönemlerde yaşadığı bir olayı aktaran M.Emin Kaya “ Daha SAİF boyanın distribütörlüğü’ nü yeni aldığım dönemlerde Bodrumdan bir vatandaşımız beni aradı. Aradığında SAİF boyanın “Balıkesir distribütörü siz misiniz ” dedi, daha SAİF boyayı Balıkesir de tanıtımı yapılmamış kimse bilmiyor bende o yüzden şaşırdım bir anda. Numaramı fabrikadan almış. Arayan kişinin Bodrum’ da yazlığı varmış. 2007’ de bizim ‘elasto’ dediğimiz dış cephe ürünümüz var, yazlığında o ürünü kullanmış ve memnun kalmış. Benden o ürünü temin etmemi istedi. Vatandaşın istediği ürünü temin ettik, büromuza geldi. Dedi ki 2007’ de yazlığının bulunduğu sitedeki bütün evler tadilata girdiğini ve reklamlarda sıkça duyduğumuz boya markalarını kullanarak dış cephelerini öyle boyadıklarını belirtti. Biliyorsunuz Bodrum’ da bütün evler beyaz renk. Kendisi ise SAİF boyanın ürünlerini kullanmış. Yanındaki villalar diğer boyayı kullanmış onların hepsi 7 sene sonunda beyazdan kreme dönmüş, SAİF boya kullanan beyefendinin ise villası hala ilk gün gibi beyaz. Fotoğraflarını da gösterdi. SAİF boyanın kalitesi çok farklı. Az öncede bahsetmiştim eski ustalar SAİF boyayı bilirler, tabi belli zamanlarda Türkiye de satışları durdurmuşlar. Sonrasında tekrar satışa başlamış. SAİF boya şu an Türkiye de büyüyor, satış alanı gelişiyor” dedi. SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.