Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Saldırıyı kınıyoruz’

‘Saldırıyı kınıyoruz’
03 Nisan 2015 - 0:04

Genel

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde terör örgütü militanları tarafından yapılan hain saldırı Eğitim Bir-Sen Balıkesir Şubesi tarafından kınandı.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk “Savcı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan hain saldırı nedeniyle saldırı emrini verenleri ve onların arkasındaki güçleri lanetliyor, savcımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi. Çabuk, “Ülkemizde birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ortamının milletin desteğiyle güçlendiği dönemde, bu manevi iklimi kendi küresel çıkarları için elverişli bulmayan emperyal güçler bir kez daha maşa terör örgütü eliyle sahneye çıkmış, görevi başındaki masum bir insanı katletmiştir” dedi.

Ortaya konulan hain planın Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak ve milletin huzur ve refahını ifsat etmek için yapıldığını belirten Çabuk, “Bu ülke insanı, bu ve benzeri kaos olaylarını çıkarmaya yönelik karanlık eylemlerin arkasındaki emelleri çok net görmektedir. Feraset sahibi milletimiz, bütün bunların, atılan olumlu adımları sekteye uğratmaya matuf olduğunun bilinciyle hareket ederek, kardeşliğimizi asla bozdurmayacak, daha da pekiştirecektir” dedi.

Hain saldırıdaki güvenlik zaafına da değinen Çabuk, “Yapısı ve işlevi itibarıyla güvenli ve korunaklı olması gereken adli kurumların bu derece güvenlik zafiyeti içinde olması büyük bir eksikliktir.Yetkilileri, bundan sonra gerçekleşmesi muhtemel benzeri olayları önleyici tedbirleri bir an önce almaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.