Balıkesir Merhaba Gazetesi

Salgına Karşı Tam Önlem Aşıyla Mümkün

Salgına Karşı Tam Önlem Aşıyla Mümkün
01 Kasım 2021 - 16:20

Salgına Karşı Tam Önlem Aşıyla Mümkün

Salgınla mücadelenin başarıyla sürdürülmesi için aşılamanın önemine sık sık dikkat çeken Vali Şıldak aşılarını tam olarak yaptıran Balıkesirlilere teşekkür etti.

Aşısız ve eksik aşılı olan kişilerin hastalığa yakalanması durumunda kötü sonuçlar yaşadığını belirten Şıldak, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla tekrar aşıya davet çağrısında bulundular.  Bugün itibariyle Balıkesir genelinde 1. doz aşısını olan 937.148, 2. doz aşısını olan 862.664 ve 3. doz aşısını olan 290.799 vatandaşa salgına karşı verilen mücadeleye ortak oldukları için teşekkür etti.  Her mecrada aşı hatırlatmasını yineleyen Şıldak, bugünkü  paylaşımında sırası geldiği halde aşı yaptırmamış olan 1. dozda 106.148, 2. dozda 57.919, ayrıca 3. dozda 78.731 vatandaşın olduğu bilgisini verdi.

Vali Şıldak’tan Aşıya Davet

Vali Hasan Şıldak gerek sosyal medya hesaplarında gerekse gerçekleştirdiği ziyaretlerde ve toplantılarda aşılamanın önemine vurgu yapıyor.

Şıldak, aşılama sayılarında ülke geneline bakıldığında üst sıralarda yerini alan Balıkesir’de, salgının etkisinin azalması için aşılamanın hız kazanması gerektiğini her fırsatta hatırlatıyor. Vali Şıldak, aşısız ve eksik aşılı olan vatandaşları da mücadeleye ortak olmaya çağırıyor.

Sosyal medya hesaplarından bugün yaptığı paylaşımında, “Henüz aşı olmadıysanız veya aşılarınız tam değilse, tıbbi bir zorunluluğunuz da yoksa lütfen daha fazla zaman kaybetmeyin! Bütün vatandaşlarımızı bir kez daha aşıya davet ediyorum…” ifadelerine yeren Şıldak herkesin tedbirler ve ayrıca aşı konusunda hassasiyet göstermesi gerektiğini yineledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.