Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sanatı Kirletenler Polise taş atanlar

Sanatı Kirletenler Polise taş atanlar
10 Eylül 2014 - 10:37

Genel

Sanatı Kirletenler Polise taş atanlar

02

 

Uğur Işılak’ın yazıp seslendirdiği ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde kullandığı  ’Dombıra’ için, sanatını kirletti diyenlere Sındırgı Festivalinde sahneden  yanıt veren Işılak, sanatı kirletenlerin Taksim Meydanı’nda polise taş atanlar olduğunu söyledi.

DOMBRA’YI BAŞBAKAN’A YAZMADIM

Sındırgı 16. Uluslararası Yağcıbedir Halı Kültür ve Sanat Günleri Festivali’nin kapanış gecesi Sındırgıların misafiri olan sanatçı Uğur Işılak sahnede kendisine yönelik yapılan “Bir siyasetçiye eser yaparak sanatını kirletti” eleştirilerine yanıt verdi. Dombra’yı bir politikacı hatta bir başkakan için değil bir dava bir sevda adamı için yazdığını dile getiren Işılak:”  Eskiden bir dava bir sevda adamına söylerdim şimdi başkomutana söylüyoruz. Şimdi Şubat ayında bir okudum bu eserimi dediler ki; sanatın sanatçının unvanını kirlettin. Çünkü bizzat bir siyasetçiye eser yaptın. Hiçbir siyasetçiye eser yapmadım. Politikacıya hiçbir eser yapmadım.Yazmadım.Hatta bir başbakana ben bu eseri yazmadım diye söyledim.Çünkü ben bu eseri bir dava bir sevda adamına yazdım. Sanatın sanatçının kimliği nasıl kirlenir biliyor musunuz. Taksim’de ok meydanında taş atarsanız işte o zaman kirlenir. Esnafın camını indiren anarşist ruhlu adamlarla, molotof kokteyli atan adamlarla kol kola girerseniz işte o zaman kirlenir. Bu halk hiçbir sanatçıyı polise taş atsın diye beslemiyor.”şeklinde konuştu

ELEŞTİRİ HAK , AMA KÜFRETME !

Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanına küfrederseniz o unvanı kirletirsiniz. İnsanlar eleştirilebilir, eleştirebilir fakat küfrederseniz bırakın sanatın kirlenmesini vatandaşlık unvanını kirletirsiniz.”dedi.

MISRALAR KENDİNİ YAZDIRDI

Şarkı profesyonel değil, samimi bir düşüncenin ürünü diyen Işılak, “İçimden geldiği gibi yazdım, duygularımı ifade etmiş oldum. Aslında mısraları yazmadım, mısralar kendini yazdırdı diyerek duygularını ifade etti.

HABER: İSMAİL KOCA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.