Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Sanayi hayat seviyesini yükselttiği için önemli’

‘Sanayi hayat seviyesini yükselttiği için önemli’
31 Mart 2015 - 0:08

Genel

Balıkesir Elektromekanik Sanayi tesisleri A.Ş. 49. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
Best, geniş bir katılımla gerçekleştirdiği genel kurulunda, Yönetim Kurulu Başkanı A. Rona Yırcalı konuşma yaparak, dünya ve ülke ekonomisi hakkında bilgi verdi. Yırcalı konuşmasında BEST’in dünyadaki, Türkiye’deki ve sektördeki yerini irdeledi. Şirketin cirosu, yeni yatırımları, ihracatı, uluslar arası piyasalardaki yeri, çalışanları ve yeni hedefleri hakkında bilgi veren Yırcalı, araştırma geliştirme konusunun teknoloji ve dünya rekabeti için öneminden bahsederek, bu konuda BEST’in Balıkesir’de ve bölgede öncü bir kuruluş olduğunu belirtti. Yırcalı aynı zamanda BEST tarafından üretilen 12 projenin de TÜBİTAK tarafından kabul edilmesinin bir rekor olduğunu ifade etti.
Yırcalı genel kurulda yaptığı konuşmada, 4 nesildir sanayici olduklarından bahsederek, sanayiden vazgeçemeyeceklerini vurguladı. Yırcalı, sanayinin Türkiye için, üretim  için ve ihracat  için önemli olduğunu belirterek, “Hükümetimizin görüşü de bu şekildedir ve bunu destekliyoruz. Bu tesisleri kapatıp arazi  değerlendirmesine yönelmek istemeyiz.  Bu tip girişimi doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.
Yırcalı, toplantı sonunda manada halka açık olan şirketin hissedarlarına  % 110 oranında kâr payı dağıtacağını açıklayarak, şirket yönetimine teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.