Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sandığa gidiyoruz..

Sandığa gidiyoruz..
DEVRİM DERİN( devrimderin@gazetemerhaba.com )
28 Mart 2019 - 8:00

4 gün sonra oylarımızı kullanacağız. Türkiye aylardır seçim gündemiyle oyalanıyor. Ne ekonomi, ne eğitim, ne sağlık konuşuluyor ülkede. Seçimler ne olacak düşüncesi var herkeste.

Nihayetinde 31 Mart Pazar günü herkes oylarını kullanacak. Umarız geniş katılımlı bir seçim olur. Ülke demokrasisi açısından bu çok önemli. Ne kadar çok oy kullanan insan o kadar demokrasi demek.

Herkesin siyasi görüşü, bakışı, gönül verdiği bir başkan adayı var. Bunun önemi yok, önemli olan seçimlerin sakin, ve bol katılımlı yapılması. Sandığın demokrasisi temsil etmesi. Balıkesir’de 900 bine yakın seçmen oy kullanacak. Muhtemelen seçimler iki ittifak arasında geçecek. Kimi başkanlar görevine devam edecek. Kimileri beklide yerine başkalarını bırakacak. Önemli oan kente hizmet. Vatandaşlar en iyi hizmeti vereceği tercih edecektir.

Bu seçimler genel seçim havasında geçti. Liderler hergün bir meydanda miting verdi. İstenmeyen şeylerde yaşandı. İnsanlar zan altında bırakıldı çoğu açıklamalarda. Çamur at izi kalsın taktikleri izlendi bu seçimlerde. Daha öncede gördük bunları. Hoş olmayan şeyler ama emin olun bunlar genelde ters dönmüştür seçimlerde. Artık insanlar bu tür siyasi manevraları yemiyor. Yememesi de gerekiyor.

Bu seçimlerde büyük bir genç seçmende oy kullanacak. Önemli bir faktör seçimler için. Bir diğer önemli şey ise EYT ve 3600 mağdurları. Onlarında önemli bir oy oranı var. Bakalım günler sayılı, saatler geçiyor.

Sonuçlar şimdiden kentimize ve ülkemize hayırlı olsun.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.