GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Sarı “Basına Tasarruf Darbesi!”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: “Tasarruf Tedbiri” Adı Altında Yerel Basına Darbe Vuruluyor

Sarı “Basına Tasarruf Darbesi!”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: “Tasarruf Tedbiri” Adı Altında Yerel Basına Darbe Vuruluyor

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, AKP iktidarının uygulamaya koyduğu tasarruf tedbirleri ile yerel basına darbe vurulduğunu söyledi.

CHP’li Sarı, “Yerelde demokrasiye, basın özgürlüğüne darbe vuran; doğru, dürüst, ahlaklı ve ilkeli yayın yapan yerel basının yaşatılması için bu kararı derhâl iptal edin” dedi. CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Sarı “Basına Tasarruf Darbesi!”

Yerel Basın Kapanma Noktasında

“Basın ve tasarruf tedbirleri adı altında can çekişen yerel basına bir darbe daha vuruyorsunuz. Enflasyonun, hayat pahalılığının, israfın mimarı AKP iktidarı ‘tasarruf’ adı altında hak gasplarını sürdürüyor. Sarayın borazanı İletişim Başkanlığı seçim dönemi üç ayda 1,5 milyar lira para harcarken zaten zor koşullarda ayakta durmaya çalışan yerel basını çıkmaza sokarak kapanma noktasına itiyorsunuz.

Abonelikler iptal Ediliyor

Bugün Balıkesir’de kamu kurum ve kuruluşlarının yerel gazetelere olan abonelikleri iptal edilmeye başlandı. Neden? Çünkü görev alanı ile ilgili olmayan yayınlara abone olunmasını yasaklıyorsunuz. İyi güzel de kamu kurumu ya da kuruluşunun görev alanı ve ilgi alanı bulunduğu il değil midir? Böyle bir durumda yerel basın kamu kurumlarının görev ve ilgi alanı dışında nasıl kalabilir? Bu mantık dışı uygulamaya son verin. Yerelde demokrasiye, basın özgürlüğüne darbe vuran; doğru, dürüst, ahlaklı ve ilkeli yayın yapan yerel basının yaşatılması için bu kararı derhâl iptal edin.

CHP İl Başkanı Köybaşı’nın 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu