Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sarımsaklı Plajından 18 Bin Adet İzmarit Topladılar

Sarımsaklı Plajından 18 Bin Adet İzmarit Topladılar
04 Ağustos 2022 - 11:52

Sarımsaklı Plajından 18 Bin Adet İzmarit Topladılar

 

Balıkesir’in Ayvalık’ın Sarımsaklı plajlarında başlatılan sosyal sorumluluk projesi “İzmaritsiz Sarımsaklı Plajı” çalışmaları dahilinde 18 bin adet izmarit toplandı.

 

‘’İZMARİTSİZ BİR SARIMSAKLI İSTİYORUZ’’

Ayşe Kale Arslan ve bir grup çocuk başlattıkları sosyal sorumluluk projesi dâhilinde her akşam plajları dolaşarak atılan izmaritleri topluyor. Ayşe Kale Arslan, “Güzel bir proje bu. İzmaritsiz bir Sarımsaklı olsun istiyoruz. Bu amaçla da iki aydır bu alanda çalışıyorum. Bütün otelleri tek tek gezdim. Yeğenim Eda ile bu proje yürütüyoruz. Sekiz tane otel gezildi. On yedi tane plaj gezildi. Her birine poster ve afiş bırakıldı. Bu afişlerin ve posterlerin tasarımları yine yeğenime ait. Konula ilgili bilgilendirme yapıldı. Kendilerinin destekleri alındı. Bütün otel sahiplerine, yöneticilerine, plaj yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘’PLASTİK BİR KERE, DOĞADA ÇÖZÜLMÜYOR’’

Arslan, akşam saatlerinde çocuklar ile bu çalışmayı yaptıklarını ifade ederek “Altı plaj, altı halk plajı gezdik. Yonca plajdan kılıç plaja kadar. Alanda altı tane halk plajımız var. Orada akşam 18.30’da ziyaret ettik plajları” diye konuştu. Küçük bir izmaritin büyük zararlar verdiğine değinen Ayşe Kale Arslan, “İzmarit toplamak hakikaten çok zor ve izmarit dediğimiz şey öyle ufak bir şey ama çok zararlı. Plastik bir kere, doğada çözülmüyor” dedi.İHA

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.