Balıkesir Merhaba Gazetesi

Satılık Cami Varrr!!!

Satılık Cami Varrr!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
12 Nisan 2021 - 8:27

Satılık Cami Varrr!!!

Yaşım elliye dayandı. Bu kadar yalanın, bu kadar algının olduğu dönem yaşamadım. Yalanın da bir haddi hududu olur. Yalanları ortaya çıkınca, özür dilemek, yüz kızarmak mı dersin? Hak getire!! Hemen başka bir yalana geç. Ne de olsa ne kadar saçma sapan yalan söylesen de inanmaya hazır bir kitle var!!

Hatırlar mısınız bir iki yıl önce bir vekilimizin başını çektiği, diğerlerinin de kervana katıldığı grup KOCAMAN bir yalan attı ortaya. Zağnos Paşa Camii satılıyor!! Vay anasını Ak Partili belediye batmış, Balıkesir’in simgesi haline gelmiş 600 yıllık camii satılıyor!!!

Allah Allah nasıl olur böyle birşey? Muhafazakar bir parti cami satıyor öyle mi? Akıl tutulması herhalde!!

Bana fikrimi soranlara şöyle dedim; Cami satılır mı yahu? Hele hele Paşa Camii. Olmaz ya hadi satıyorlar diyelim, kim alır? Onu da geçtik, peki alan ne yapacak? Güler misin, ağlar mısın? Muhalefetin de, iftiranın da böylesi!! Allah ıslah etsin.

Zağnos Paşa Camii ve çevresinin düzelenmesi tamamlandı ve 9 Nisan Cuma günü törenle açıldı. Tavsiyemdir, görmeyen mutlaka görsün. Harika olmuş. Emeği geçen herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Büyükşehir Belediye başkanımız Yücel Yılmaz’a Karesi Belediye Başakanımız Dinçer Orkan’a, Ermişler Ailesine, ustasından, mimarına, amelesine hepsine teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Anıtlar Kurulu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü 6 bin 274 metrekare alanı kapsayan projede tarihi dokuya özel önem verilmiş.  Camii avlusu, bin 600 metrekareden 3 bin metrekareye çıkarılmış. Projedeki yeşil alan miktarı 1636 metrekare olmuş. Yapılan kamulaştırma ve bina tıraşlama ile Zağnos Paşa Camisi, Karesi Türbesi, Paşa Hamamının görselliği daha ön plana çıkarılmış.

Balıkesir’e de Balıkesir’liye de yakıştı. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu arada satılık camiii varrr. Tabi yersen… Ah bir de yüzleri kızarsa… Türkiye’de herşey oluyorsun da rezil olmuyorsun vesselam….

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.